Posted on

Працівники юридичної консультації адвоката Ратушної Р.П. надавали юридичну допомогу клієнтці з приводу встановлення факту належності правовстановлюючих документів. Клієнта просила встановити факт, що атестат про навчання в училищі та лист-довідка № 68/09-02 ДПТНЗ «Криворізький навчально-виробничий центр” належить їй. Проблема полягала у тому, що в атестаті її дівоче прізвище невірно перекладе з російської на українську мову. Внаслідок такої помилки в неї виникла невідповідність між документами. А саме свідоцтвом про шлюб та свідоцтвом про народження і атестатом Технічного училища № 1 та довідкою ДПТНЗ «Криворізький навчально-виробничий».

В зв`язку з цим виникла необхідність встановлення факту належності їй атестату про навчання в училищі та довідки про навчання.

Нормативне обгрунтування:

Відповідно до статті 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факт належності правовстановлюючого документу.

Факт, належності правовстановлюючого документу встановлюється у судовому порядку, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявника.

Таким чином, заявник скористався своїм правом на звернення до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Відповідно до п. 12 Постанови пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» № 5 від 31.03.1995 року при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому.

Встановлення факту належності трудової книжки необхідно для переходу на інший вид пенсії. Без встановлення факту належності документів про навчанн заявнику, вона позбавлена соціальної гарантії наданої державою. А саме на перехід на інший вид пенсії.

Яке рішення прийнято судом першої інстанції?

Рішенням Саксаганського районного суду міста Кривого Рогу 10 грудня 2019 року задоволено заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

Вирішено встановити факт, що атестат № НОМЕР_4 Технічного училища № 1, виданий 16.07.1980 року та лист-довідка № 68/09-02 ДПТНЗ «Криворізький навчально-виробничий центр» від 02.12.2015 належить ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 .

Рішення не оскаржене, набрало законної сили.