Posted on

Адвокатом Ратушною Р.П. здійснювався захист прав на інтересів клієнта на відшкодування моральної шкоди. Клієнтка працювала на ПрАТ “ІнГЗК” у умовах впливу шкідливих виробничих факторів та отримала професійне захворювання сидеросилікоз та радикулопатію. Їй було встановлено 65 % втрати професійної працездатності та 3 групу інвалідності. Наслідок душевних страждань клієнти вирішено було взернутися до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди.

Нормативне регулювання:

Згідно статті 153 Кодексу законів про працю України забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.

Відповідно до ч.1 ст.13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.      

Стаття 173 КЗпП України закріплює за потерпілим право на відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, пов`язаним з виконанням трудових обов`язків.

Рішенням Конституційного Суду №20-рп/2008 від 08.10.2008 року встановлено, що обов`язок по відшкодуванню моральної шкоди покладається на підприємства, які заподіяли шкоду.

Частина 1 ст. 237-1 КЗпП України передбачає відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством.

Згідно з ч. 1 ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1168 ЦК України моральна шкода, завдана каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, може бути відшкодована одноразово або шляхом здійснення щомісячних платежів.

Яке рішення було прийнято судом?

Рішенням Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу від 15 вересня 2019 року позов задоволено.

Стягнуто з ПрАТ “ІнГЗК” на користь ОСОБА_1 на відшкодування моральної шкоди 80000 гривень.

 Стягнуто з ПрАТ “ІнГЗК” на користь ОСОБА_1  понесені витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3000 (три тисячі) гривень.

Рішення виконане у повному обсязі.

Відшкодування моральної шкоди

One Reply to “Відшкодування моральної шкоди”

  1. Спасибо большое адвокату Ратушной Р.П. и ее команде за оказанную услугу по возмещению морального вреда с предприятия. Довольна выполненой работой на 100%. Обращайтесь. Здесь вам помогут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.