Posted on

Адвокатом Ратушною РП. надавалася правнича допомога з приводу визнання договору міни нерухомого майна дійсним. Справа в тому, що цей договір був укладений та зареєстрований на Товарній біржі «Нове століття» без нотаріального посвідчення.

Адвокат переконала суд в обґрунтованості вимог позивача щодо визнання вищевказаного договору міни дійсним, виходячи з наступного.

Оскільки спірний договір був підписаний сторонами 03 вересня 2001 року, тобто у період дії ЦК Української РСР 1963 року. То застосуванню підлягають саме норми вказаного Кодексу.

На час укладення вищевказаного договору купівлі-продажу у січні 2001 року позивачу не було відомо, що правочин у відповідності до ст. 47 Цивільного Кодексу Української РСР (1963 року) підлягає нотаріальному посвідченню. Оскільки на той час також був чинним Закон України «Про товарну біржу», відповідно до ст. 15 якого, правочини зареєстровані на біржі, подальшому нотаріальному посвідченню не підлягали.

На теперішній час позивач не має можливості розпоряджатися своїм майном як належний власник, що порушує її права.

Нормативне регулювання:

Відповідно до ст. 4 ЦК Української РСР у редакції 1963 року – цивільні права і обов`язки виникають з підстав, передбачених законодавством, в тому числі і з угод.

В відповідності до ст. 41 ЦК Української РСР у редакції 1963 року угодами визнаються дії громадян і організацій, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав або обов`язків.

Відповідно до п. 4 Прикінцевих та перехідних положень до ЦК України від 16 січня 2003 рЦК України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності.

Відповідно до ст. 128 ЦК Української РСР у редакції 1963 року право власності (право оперативного управління) у набувача майна за договором виникає з моменту передачі речі, якщо інше не передбачено законом або договором.

За ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Так, у суді доведено, що умови договору були виконані належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 ЦК Української РСР 1963 року якщо сторони домовились щодо всіх важливих умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулось повне або часткове виконання договору, але одна із сторін відхилилась від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

Таким чином, після всебічного, повного дослідження й оцінки наявних матеріалів та обставин цивільної справи суд дійшов наступного висновку. Позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання договору міни дійсним є обґрунтованими та такими, що знайшли своє підтвердження у судовому засіданні.

Яке рішення було прийнято судом?

Рішенням Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 15 жовтня 2019 року задовлено позов.

Визнано дійсним договір міни нерухомого майна від 30 січня 2001 року, укладений та зареєстрований на Товарній біржі «Нове століття».

визнання дійсним договору

One Reply to “Визнання договору міни нерухомого майна дійсним”

  1. Обратилась за помощью к адвокату, Руслане Павловне Ратушной , со своей проблемой. Получила профессиональную помощь по решению проблемы. Спасибо Вам и Вашему коллективу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *