Posted on

Факт постійного проживання виявлено з спадкодавцем виявлено.

Суть питання:

За правничою допомогою до адвоката Ратушної Р.П. звернулася клієнтка з проханням встановити факт постійного проживання з спадкодавцем. А також факт проживання однією сім’ю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

Справа полягала у тому, що клієнтка протягом більш ніж пять років перед смертю спадкодавця проживала разом з нею. Клієнта також доглядала за нею. Але зареєстрована за місцем проживання спадковавця не була.

Нотаріус відмовила клієнтці у видачі свідоцтва про право на спадщину. Вона рекомендувала клієнтці звернутися до суду для встановлення факту постійного проживання з спадкодавцем.

Що було зроблено адвокатом?

Адвокатом Ратушною Р.П. було складено заяву про встановлення факту, що має юридичне значення. Заява була подана у безспірному порядку окремого провадження. Додатково адвокатом складалися також клопотання про виклик свідків та витребування доказів. У процесі розгляду справи адвокатом було опитано свідків. А також доведено факт проживання клієнти разом з спадкодавцем однією сім’єю не менше пяти років на час відкриття спадщини.

Нормативне обгрунтування:

Частиною 1 ст.1270ЦК України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно з ч. 2 ст. 1220 ЦК України, часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ч. 3 ст.1268ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї. У випадку, якщо спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, він має подати до нотаріуса заяву про прийняття спадщини.

У випадку, якщо спадкоємець фактично постійно проживав із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, проте у його паспорті відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання разом із спадкодавцем, а також відсутні докази, визначені п. 3.22 Глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, спадкоємець має право звернутися до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщии.

Яке рішення прийнято судом?

Рішенням Дзержинського районного суду заяву адвоката про встановлення факту, що має юридичне значення, задоволено. Рішенням встановлено факт постійного проживання ОСОБА_5 разом зі спадкодавцем, яка померла 07.11.2016 року. А також встановлено факт проживання однією сім’єю на час відкриття спадщини з січня 2011 року до дня смерті 07.11.2016 року. Рішення набрало законної сили. На тепершінй час клієнта оформлює спадкові права у нотаріуса.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *