Posted on

До адвоката Ратушної Р.П. звернувся клієнт з приводу відшкодування моральної шкоди, завданої професійним захворюванням. Клієнт пропрацював на Публічному акціонерному товаристві «Криворізький залізорудний комбінат» в умовах впливу шкідливих факторів 20 років 8 місяців. Внаслідок чого отримав професійне захворювання: радікулопатія та хронічне обструктивне захворювання легень . Клієнту було встановлено 60% втрати професійної працездатності.

Що було зроблено адвокатом?

Адвокатом було професійно підготовлено позовну заява про відшкодування моральної шкоди, завданої професійним захворюванням. У позовній заяві адвокат детально описала страждання та переживання клієнта від професійного захворювання. У процесі розгляду справи адвокат переконала суд у глибині моральних страждань клієнта. Також довела вину роботодавця у неналежному стверенні умов праці клієнта. Внаслідок чого у клієнта виникло професійне захворювання.

Відповідно до ст. 173 КЗпП України шкода,  заподіяна працівникам каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я,  пов’язаним з виконанням трудових обов’язків, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавствщодо прав працівників у галузі охорони праці.

Відповідно до ч. 2 ст. 153 КЗпП України забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.
Частиною першої ст. 237-1 КЗпП України передбачено відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику у разі порушення його законних прав, що призвело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
У пункті 13 Постанови Пленуму Верховного Суду України в «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» № 4 від 31 березня 1995 року роз`яснено, що відповідно до статті 237-1 КЗпП України за наявності порушення прав працівника у сфері трудових відносин, зокрема, виконання робіт у небезпечних для життя і здоров`я умовах, яке призвело до його моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків чи вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя, обов`язок по відшкодуванню моральної (немайнової) покладається на власника або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності чи галузевої належності.

Яке рішення було прийнято судом?

Рішенням Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 26 лютого 2019 року позов клієнта задоволено. Стягнуто з ПАТ «Кривбасзалізрудком» на користь ОСОБА_1 у рахунок відшкодування моральної шкоди 57 630,00 грн. Стягнуто з ПАТ «Кривбасзалізрудком» на користь ОСОБА_1 витрати на правничу допомогу в розмірі 1 000,00 грн. Постановою Дніпровського апеляційного суду від 07 травня 2019 року залишено без змін Рішення Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 26 лютого 2019 року. На теперішній час рішення суду виконано підприємством у повному обсязі.

4 Replies to “Відшкодування моральної шкоди”

  1. Благодарна адвокату Ратушной Р.П. И её помощниками за проделанную работу. Обращалась по поводу возмещения морального вреда., полученного вследствие убери трудоспособности. Получила 60000 гривен моральной компенсации. Спасибо большое.

  2. Думаю у каждого с таким вопросом как у меня возникает проблема выбора. К какому адвокату обратиться за помощью при взыскании морального вреда. Каждый много обещает и каждый уверяет что только он взыщет возможный максимум. Я сделал свой выбор и не жалею. Адвокат Ратушна сдержала свое слово и взыскано было не больше и не меньше а именно столько сколько она сказала. Цена гонорара по сравнению с другими меня очень порадовала. Я редко кого рекомендую но адвокат Ратушна Руслана и ее команда специалистов заслуживает похвалы. Я доволен результатом, надеюсь мой отзыв поможет другим сделать свой выбор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *