Posted on

До юридичної консультації адвоката Ратушної Р.П. звернулася клієнтка з приводу виправлення описки. У рішенні Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 26 лютого 2018 року допущенко помилку щодо розміру земельної ділянки. Внаслідок чого клієнтка не мала можливості здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку на підстві цього рішення суду..

Суть справи:

Представник позивача ОСОБА_1 , адвокат Ратушна Р.П. звернулась до суду з заявою про виправлення описки в рішенні Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 26 лютого 2018 року. В мотивувальній та резолютивній частині цього рішення була допущенна арифметична помилка. А саме невірно вказаний розмір земельної ділянки – «0,0918 га» замість вірного «0,0858 га».

В обґрунтування заяви зазначено, що рішенням Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 26 лютого 2018 року задоволено позов ОСОБА_1. Вирішено визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,0918 га в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2.

Обгрунтування розміру земельної ділянки.

Державним актом про право приватної власності на землю, виданим померлій ОСОБА_3, підтверджується наступне. Земельна ділянка призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за адресою: АДРЕСА_1. Вона має площу 0,0858 га, про що зазначено і в самому тексті акту, і на плані зовнішніх меж земельної ділянки.

В акті на право приватної власності на землю при складанні всіх переданих у власність ОСОБА_3 земель була допущена арифметична помилка. Оскільки загальна площа переданих у власність останній земель складає не 0,0858 га, а 0,0918 га. Виходячи із розрахунку: 0,0680 га + 0,0238 га = 0,0918 га.

Працівниками ТОВ «ЮРІСТЕК ГРУП» були зроблені заміри земельної ділянки. Ними також була розроблена технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Згідно технічної документації на землю земельна ділянка має площу 0,0858 га. Про це зазначено у наступних документах: технічному завданні на встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі, плані земельної ділянки, експлікації земельних угідь, відомостях вирахування площі земельної ділянки, плані меж земельної ділянки, акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання.

Таким чином земельна ділянка має площу 0,0858 га.

Внаслідок внесення відомостей до Державного земельного кадастру про земельну ділянку площею 0,0858 га, цій земельній ділянці було присвоєно кадастровий номер. ОСОБА_1 було отримано витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-1206607592018 від 12.09.2018 року. Де також зазначено, що земельна ділянка кадастровий номер НОМЕР_1 має площу 0,0858 га.

Державним реєстратором відмовлено клієнтці у реєстрації права власності на земельну ділянку.

16 жовтня 2018 року ОСОБА_1 звернулася до державного реєстратора із заявою про державну реєстрацію прав на земельну ділянку кадастровий номер НОМЕР_1 .

Рішенням №44406163 від 04 грудня 2018 року відмовлено у державній реєстрації прав та їх обтяжень. У зв`язку з тим, що заявником подано для проведення державної реєстрації прав рішення Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 26.02.2018 року. Проте у цьому рішенні зазначена площа земельної ділянки 0,0918 га. Хоча, відповідно до відомостей Державного земельного кадастру площа земельної ділянки, щодо якої подано заяву, кадастровий номер НОМЕР_2 становить 0,0858 га.

Внаслідок чого ОСОБА_1 відмовлено у реєстрації права власності на земельну ділянку. Призначену для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель за адресою: АДРЕСА_1, площею 0,0858га, якій присвоєно кадастровий номер НОМЕР_1 .

Нормативне обгрунтування:

Згідно до ч.2ст.269 ЦПК Україниза ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Яке судове рішення прийнято судом?

Ухвалою Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 12 липня 2019 року задоволено заяву адвоката Ратушної Р.П. про виправлення описки.

Вирішено виправити допущену арифметичну помилку в рішенні Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу 26 лютого 2018 року, вказавши у резолютивній частині рішення розмір земельної ділянки «0,0858 га» замість «0,0918га».

Вирішено викласти другий абзац резолютивної частини рішення в наступній редакції:

«Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 0,0858 га в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2»

Судове рішення не оскаржене та набрало законної сили.

One Reply to “Виправлення описки”

  1. На протяжении более года пыталась решить эту проблему и зарегистрировать право собственности на земельный участок. За помощью обращалась к разным адвокатам но кроме Ратушной Русланы Павловны никто не брался за мое дело. Руслане Павловне пришлось исправлять ошибки допущены предыдущим адвокатом. Руслана Павловна была моей последней надеждой. В течении месяца моя проблема была решена и я стала собственницей земельного участка. Жалею только об одном, что я не обратилась к Ратушной Руслане в самом начале.Спасибо Адвокату Ратушной Руслане Павловне и ее команде за помощь. Рекомендую Адвоката Ратушну Руслану Павловну и ее команду всем и даже тем кто уже отчаялся решить свой вопрос.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.