Posted on

Батько Клієнта за життя на земельній ділянці, на яку він оформив право власності, побудував житловий будинок та набув на нього право власності.

Після чого зробив реконструкцію житлового будинку, внаслідок якої змінилася житлова та загальна площа будинку. За життя батько Клієнта на реконструйований будинок не встиг оформити право власності.

Нотаріус відмовив Клієнту у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом з підстави відсутності правовстановлюючого документа на житловий будинок після його реконструкції.

До адвоката Ратушної Руслани Павлівни звернувся Клієнт з підстави відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті батька.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна звернулася в його інтересах з позовною заявою до суду та суд задовільнив  в повному обсязі позовні вимоги та визнав за Клієнтом право власності в порядку спадкування  на житловий будинок після його реконструкції.

Підставою для задоволення позовних вимог, на які посилалася   адвокат Ратушна Руслана Павлівна послугував висновок судового експерта, у якому зазначено, що житловий будинок по прийнятим конструктивним рішенням та функціональному призначенню відповідає будівельно-технічним нормам і правилам, стандартам в області будівництва та забезпечують його безпечну експлуатацію, а також, що визнання права власності на будинок не порушує прав інших осіб.

Згідно з ч. 4 ст. 41 Конституції України  та ч. 1 ст. 321 ЦК України право приватної власності є непорушним та ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

У зв’язку з ухваленням судового рішення на користь Клієнта, він набув право власності на реконструйований будинок та отримає спадщину після смерті батька.

Наслідком розгляду даної справи судом є те, що права Клієнта адвоката Ратушної Руслани Павлівни відновлені.

Справедливість, правда, законність перемогли.

Все буде Україна. Слава Україні, слава нашим мужнім, незламним воїнам, які захищають всіх нас, боронять нашу рідну землю!!!