Posted on

До адвоката Ратушної Р.П. звернувся Клієнт з метою захисту його порушених прав та інтересів. Обґрунтовуючи своїх вимоги вказав, що він є власником житлового будинку, проте на даний час він не може в повній мірі розпорядитися належним йому майном, оскільки договір купівлі-продажу житлового будинку нотаріально не посвідчувався, а тому не визнається нотаріусом як правовстановлюючий документ.

Обставини справи

При ретельному дослідженні наданих Клієнтом документів, адвокатом Ратушною Р.П. було встановлено що у 1998 році Клієнт придбав житловий будинок. Договір купівлі-продажу нотаріально не посвідчувався, укладався через Товарну біржу та реєструвався у Криворізькому бюро технічної інвентаризації. На час укладення спірного договору діяв Закон України «Про товарну біржу», відповідно до якого – угоди, зареєстровані на біржі, не підлягають нотаріальному посвідченню.

Оскільки договір купівлі-продажу нерухомого майна укладався у 1998 році, до спірних правовідносин застосовувалися норми Цивільного Кодексу Української РСР.

Відповідно до частини 2 статті 47 ЦК Української РСР передбачено право суду визнавати не посвідчений нотаріально договір дійсним, якщо сторони домовилися щодо всіх важливих умов договору, що підтверджується письмовими доказами і відбулося повне або часткове виконання договору.

З огляду на досліджені документи, з метою захисту порушених прав Клієнта, адвокат Ратушна Р.П. звернулася до суду з відповідною позовною заявою.

Рішення суду

          Перевіривши матеріали справи та надані адвокатом доказі, суд ухвалив рішення, яким позовні вимоги задовільнив у повному обсязі та визнав договір купівлі-продажу нерухомого майна укладений у Товарній біржі – дійсним.

          Рішення не оскаржувалось, набрало законної сили. На підставі рішення суду, Клієнт, як власник житлового будинку в подальшому зміг реалізувати свої законні права та інтереси.

Клієнт залишився задоволеним.