Posted on

            Клієнт працюючи більшу частину свого життя на гірничо-збагачувальному комбінаті у м. Кривому Розі у шкідливих умовах праці, отримав професійне захворювання, у зв’язку з чим йому була встановлена третя група інвалідності та 65% втрати працездатності.

Звернувшись до адвоката Ратушної Р.П., Клієнту було роз’яснено його право на звернення до суду із позовом до підприємства про відшкодування моральної шкоди у зв’язку із ушкодженням здоров’я. Обґрунтовуючи позовні вимоги, адвокат посилалась на втрату Клієнтом працездатності, через незабезпечення підприємством безпечних умов праці. У зв’язку із отриманим професійним захворюванням стан здоров’я Клієнта значно погіршився, через що він не може вести звичайний спосіб свого життя, що відображається не тільки на його житті, а на житті його родичів та близьких.

Позиція сторін у суді

            Справа розглядалася в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відповідач, у встановлений законом строк направив відзив на позовну заяву, в якому вказав що позовні вимоги не визнає, оскільки при працевлаштуванні Клієнт був повідомлений про шкідливі умови праці, за роботу у таких умовах отримував пільги та компенсації, підвищену оплату праці та додаткові відпустки, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Рішення суду

            Суд, з урахуванням наданих адвокатом Ратушною Р.П. доказів та заперечень відповідача, позовні вимоги Клієнта задовольнив частково, стягнув на користь Клієнта 185 000 гривень в рахунок відшкодування моральної шкоди заподіяної ушкодженням здоров’я.

Клієнт залишився задоволений.