Posted on

Наведу на прикладі яким чином  відбувається відшкодування моральної шкоди у зв’язку з отриманим людиною професійним захворюванням.

ОСОБА -1  згідно записів трудової книжки працювала  тривалий час у підприємстві у шкідливих умовах праці (в умовах пилу, поганого мікроклімату, важкому та напруженому технологічному процесі).

Роботодавець не забезпечив безпечних умов праці, внаслідок чого ОСОБА -1   отримала професійне захворювання.

Для виявлення причин отримання людиною професійного захворювання Роботодавець на підприємстві складає акт розслідування професійного захворювання, у якому зазначає причину його виникнення.

Причиною отримання людиною професійного захворювання можуть бути:

  • недосконалість технології підземного видобутку руди та робочого місця;
  • підпадання під вплив підвищених концентрацій аерозолю переважно фібро генної дії у повітрі робочої зони;
  • шум;
  • пил, підвищений рівень вологості у повітрі;
  • не використання в підземних умовах шахти транспортувальних засобів та засобів малої механізації для переміщення вантажів, внаслідок чого умови праці характеризуються фізичним перенавантаженням.

Внаслідок отримання професійного захворювання Особа-1 втрачає здоров’я,  тому не може більше працювати та вести звичайний спосіб життя.

З вини Роботодавця, який порушив норми з безпеки праці та не забезпечив її безпечних умов, Особі-1 спричинена моральна шкода

Після отриманого професійного захворювання Особа-1 протягом тривалого періоду часу зверталася до медичних установ за медичною допомогою для покращення стану свого здоров’я, оскільки отримане професійне захворювання постійно її турбує.

В зв’язку з отриманим професійним захворюванням змінилося життя Особи-1, погіршилася його якість, що завдає їй моральних страждань.

Особу-1 турбують різні симптоми хвороби в залежності від виду отриманого професійного захворювання, як-то:  погане самопочуття, постійний біль у шийно-грудному та попереково – крижовому відділах хребта, задишка при фізичному навантаженні, сухий кашель, іноді з мокротинням, коливання артеріального тиску, головний біль, постійний біль у суглобах та інше.

Це негативно впливає на психоемоційний стан здоров’я Особи-1 та призводить до моральних страждань.

У зв’язку з чим Особа-1 змушена багато часу проводити у лікарнях, де незадовільні умови для життя, побутові незручності. Під час лікування Особа-1 змушена переносити біль, приймати велику кількість ліків.

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Відповідно до статті 3 «Основ законодавства України про охорону здоров’я» здоров’я – стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад.

Відповідно до статті 173 Кодексу законів про працю України шкода,  заподіяна працівникам каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я,  пов’язаним з виконанням трудових обов’язків, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.

У зв’язку з отриманим професійним захворюванням Особа – 1 має право на відшкодування роботодавцем заподіяної моральної шкоди.

Заподіяна моральна шкода відшкодовується Роботодавцем на підставі позовної заяви до суду

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна має позитивний досвід у вирішенні судових справ даної категорії на користь Клієнта, якому заподіяна моральна шкода внаслідок отриманого ним професійного захворювання.

На виконання рішення суду Клієнт обов’язково отримає гарний розмір відшкодування моральної шкоди з підприємства та залишиться задоволеним результатом роботи адвоката Ратушної Руслани Павлівни.

Документи в копіях, які надає людина, яка отримала професійне захворювання та втратила відповідний відсоток працездатності адвокату Ратушній Руслані Павлівні задля того, щоб звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування моральної шкоди внаслідок отриманого професійного захворювання та втрати працездатності:

  1. Паспорт та РНОКПП.
  2. Трудова книжка.
  3. Акт розслідування причин виникнення хронічного захворювання від.
  4. Інформаційна довідка про умови праці працівника при підозрі хронічного професійного захворювання (отруєння).
  5. Довідки МСЕК про ступінь втрати працездатності.
  6. Постанови Фонду соціального страхування України про призначення щомісячних страхових виплат та одноразової допомоги в разі стійкої втрати працездатності.
  7. Виписні епікризи з лікарень.

Відшкодування моральної шкоди у зв’язку з отриманим професійним захворюванням

Телефон для зв’язку з адвокатом Ратушною Русланою Павлівною

096 275 57 80.