Кращим адвокатом Кривого Рогу здійснювався захист прав та інтересів клієнта з приводу відшкодування шкоди, завданої професійним захворюванням. Клієнт пропрацював на ПрАТ “СУХА БАЛКА” в умовах шкідливих виробничих факторів протягом 22 років. Він отримав професійне захворювання радикулонейропатія та хронічне обструктивне захворювання легень . Йому встановлено 55% втрати професійної працездатності та третю групу інвалідності.
Адвокатом Ратушною Р.П. було грамотно та професійно складено позовну заяву про відшкодування шкоди, завданої професійним захворювання. Адвокатом також вагомо обгрутовано та всебічно проілютровано ступінь моральних страждань та переживань клієнта. У процесі розгляду справи доведено суду істотність моральних переживань та страждань, що зазнав позивач внаслідок отриманого професійного захворювання.
Нормативне обгрунтування:
Статтею 173 КЗпП України закріплено за потерпілим право на відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, пов`язаним з виконанням трудових обов`язків.
Статтею 237-1 КЗпП України передбачає відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків і вимагають він нього додаткових зусиль для організації свого життя .
У пункті 13 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 4 «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» роз`яснено, що відповідно до статті 237-1 КЗпП України за наявності порушення прав працівника у сфері трудових відносин, зокрема, виконання робіт у небезпечних для життя і здоров`я умовах, яке призвело до його моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків чи вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя, обов`язок по відшкодуванню моральної (немайнової) покладається на власника або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності чи галузевої належності.
Рішенням Конституційного Суду України від 08.10.2008 року № 20-рп/2008 громадянам надано право на відшкодування моральної шкоди за рахунок власника або уповноваженого ним органу (роботодавця).
Відповідно до статті 153 КЗпП України забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.
У відповідності до ст. 4 Закону України “Про охорону праці”, державна політика в області охорони праці, базується; зокрема, на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці, соціального захисту працівників, повного відшкодування шкоди особам, які постраждали від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань.
Таким чином, суд дійшов висновку, про наявність правових підстав для відшкодування моральної шкоди позивачу.
Яке рішення прийнято судом?
Рішенням Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 15 липня 2019 року вирішено стягнути з ПрАТ «Суха Балка» на користь ОСОБА_1 компенсацію за спричинену моральну шкоду в розмірі 55000 грн. Стягнуто також судові витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 3000 гривень. Рішення в апеляційному порядку не оскаржене. Набрало законної сили та виконане у повному обсязі.
Адвокат со своей дружной командой помог мне Полянскому Юрию Дусяновичу взыскать моральный вред причиненный здоровью вследствие профессионального заболевания. Отлично сработано – я доволен. Спасибо большое!
Дякуємо!