Posted on

Клієнт –  Об’єднання співвласників Багатоквартирного Будинку, далі ОСББ, звернувся до адвоката Ратушної Руслани Павлівни з приводу того, що він за власний рахунок придбав та встановив комерційний вузол обліку теплової енергії, далі КВОТЕ на підставі відповідного проекту у підвальному приміщенні багатоквартирного будинку.

Натомість теплопостачальна організація відмовилася  опломбувати, прийняти на абонентський облік КВОТЕ та здійснювати нарахування за спожиту теплову енергію за його показами.

Підставою для відмови в опломбуванні  приладу обліку теплової енергії теплопостачальною організацією стало те, що ОСББ не виконало технічні умови, видані нею та не погодило проект встановлення КВОТЕ з теплопостачальною організацією.

Вищезазначене стало підставою для звернення ОСББ до адвоката Ратушної Руслани Павлівни, яка вважала незаконними дії  теплопостачальної організації щодо не опломбування, прийняття на абонентський облік КВОТЕ та здійснення нарахувань за спожиту теплову енергію за його показами.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна, представляючи інтереси ОСББ,  звернулася  до суду з позовною заявою про зобов’язання теплопостачальної організації здійснити опломбування, прийняти на абонентський облік КВОТЕ та здійснювати нарахування за спожиту теплову енергію за його показами.

Правове обгрунтування даного позову: відповідно до ст.3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09 серпня 2018 року № 206 оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з теплопостачальною організацією.

Порушення прав ОСББ  полягало у тому, що кошти, використані, зокрема, й  на придбання ВКОТЕ, виготовлення проектної документації, встановлення ВКОТЕ, є марно витраченими  у зв’язку з неприйняттям вузла комерційного обліку теплової енергії  на абонентський облік та його не опломбуванням, тому ОСББ не може використовувати ВКОТЕ за призначенням. Не опломбування приладу обліку теплової енергії та не прийняття його на абонентський облік призводить до сплати за спожиту теплову енергію в значно більшому розмірі, ніж потрібно.

Теплопостачальна організація подала до ОСББ зустрічний позов, яким намагалася довести, що проект встановлення КВОТЕ, який замовило ОСББ є недійсним, тому відсутні законні підстави для опломбування КВОТЕ.

Господарським судом Дніпропетровської області позовну заяву адвоката Ратушної Руслани Павлівни задоволено в повному обсязі, у задоволенні зустрічного позову теплопостачальної організації до ОСББ відмовлено в повному обсязі.

На теперішній час права ОСББ відновлені, КВОТЕ опломбований та прийнятий на абонентський облік теплопостачальною організацією, наслідком розгляду даної справи судом є відновлення прав ОСББ щодо здійснення розрахунків за спожиту теплову енергію за показами приладу обліку теплової енергії та заощадження грошових коштів ОСББ.

Клієнт задоволений результатом роботи адвоката Ратушної Руслани Павлівни.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна працює із задоволенням, використовуючи весь свій досвід, потенціал та сили задля перемоги, захищаючи права та інтереси  Клієнта у випадку їх порушення.

Слава Україні !!! Слава ЗСУ !!!