Клієнт дізнавшись, що його банківський рахунок, на який він отримує щомісячно заробітну плату заблокований, звернувся до виконавчої служби, де йому було повідомлено про відкрите виконавче провадження у справі про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Звернувшись до адвоката Ратушної Руслани Павлівни, Клієнт дізнався, що виконавче провадження було відкрито на підставі виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом про стягнення суми боргу за кредитним договором.
Не погоджуючись із вчиненим виконавчим написом, адвокатом Ратушною Р.П. в інтересах Клієнта, було складно та направлено позов до суду.

Обставини справи та ухвалення судового рішення
З метою захисту порушених прав та інтересів Клієнта, адвокатом Ратушною Р.П. в обґрунтування позову було покладено рішення Великої Палати Верховного суду України від 21.09.2021 у цивільній справі № 910/10374/17, відповідно до якого «кредитний договір, який нотаріально не посвідчувався, не входить до переліку документів, за якими може бути здійснено стягнення заборгованості у безспірному порядку та на підставі виконавчого напису нотаріуса». «Порушення нотаріусом порядку вчинення виконавчого напису є самостійною і достатньою підставою для визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню».
Відповідно до останньої практики Верховного суду України, адвокатом Ратушною Р.П. було доведено в судовому порядку, що кредитний договір, укладений між Клієнтом та Банківською установою, не був нотаріально посвідчений, а тому виконавчий напис вчинений на підставі даного кредитного договору не підлягає виконанню.
За наявними у справі доказами, суд ухвалив рішення про задоволення вимог Клієнта у повному обсязі, а саме про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню та про стягнення з фінансової установи безпідставно набутих коштів, стягнутих з Клієнта на підставі відкритого виконавчого провадження.
Стадія виконавчого провадження
Після отримання адвокатом Ратушною Р.П. судового рішення, яке набуло законної сили, адвокатом була направлена заява на виконавчу службу про закінчення виконавчого провадження та вжиття заходів у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження».
Крім того, за усною домовленістю адвоката з Фінансовою компанією, Клієнту були повернуті безпідставно отримані стягувачем коштів без звернення до виконавчої служби із заявою про відкриття виконавчого провадження.
Клієнт залишився задоволений та вдячний за працю адвоката.