Posted on

До юридичної консультації адвоката Ратушної Р.П. звернувся клієнт з приводу вирішення питання про стягнення моральної шкоди, завданої професійним захворюванням. Клієнту було встановлено 80% втрати професійної працездатності та 2 групу інвалідності. Клієнт все життя пропрацював на ПрАТ “Північний ГЗК” і отримав професійну хворобу з діагнозом вібраційна хвороба та хронічне обструктивне захворювання легень.

Що було зроблено адвокатом?

Працівниками адвоката було підготовлено позовну заяву про стягнення моральної шкоди, завданої професійним захворюванням. У позові було детально описано душевні та фізичні страждання клієнта від отриманого захворювання. У процесі розгляду справи адвокат переконала суд у істотних порушеннях прав клієнта та істотних його стражданнях. Підприємство-роботодавець зобов’язане забезпечувати працівника належними та безпечними умовами праці. Проте судом встановлено, що зазначеного обов`язку відповідач не виконав.

Нормативне обгрунтування:

Відповідно до ч. 2 ст. 153 КЗпП України, забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.

Відповідно до статті 237-1 КЗпП України за наявності порушення прав працівника у сфері трудових відносин, зокрема, виконання робіт у небезпечних для життя і здоров`я умовах, яке призвело до його моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків чи вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя, обов`язок по відшкодуванню моральної (немайнової) покладається на власника або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності чи галузевої належності.

Частина 1 статті 1167 ЦК України передбачає, що моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Яке рішення було прийнято судом?

Рішенням Тернівського районного суду міста Кривого Рогу від 14 серпня 2019 року позов про стягнення моральної шкоди задоволено.

Вирішено стягнути з Приватного акціонерного товариства «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» на користь  ОСОБА_1 95 000 (дев`яносто п`ять тисяч) гривень на відшкодування моральної шкоди, заподіяної внаслідок втрати професійної працездатності, без нарахування та утримання податку з доходів фізичних осіб та інших зборів та платежів та 1 500 (тисяча п`ятсот) гривень на відшкодування витрат на професійну правничу допомогу.

Рішення не оскаржене та набрало законної сили, виконане у повному обсязі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *