Posted on

До адвоката Ратушної Р.П. звернулася Клієнтка, яка має 34 роки 5 місяців 20 днів страхового стажу, з яких пільгового стажу по Списку № 2 – 17 років 11 місяців 18 днів. Проте, при зверненні до Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії отримала відмову, через недосягнення пенсійного віку, що дає право на призначення пенсії за віком по Списку № 2.

Адвокатом Ратушною Р.П. було складено позов до Пенсійного фонду України, в якому ставилися питання про визнання дій протиправними та про зобов’язання відповідача призначити Клієнту пенсію за віком за Списком № 2, нарахувати та виплати пенсію з моменту звернення до органів Пенсійного фонду України з первинною заявою про призначення пенсії.

Рішення суду першої інстанції

Справа розглядалася в порядку Кодексу адміністративного судочинства України, у спрощеному порядку без виклику до суду учасників справи.

            Суд, з урахуванням наданих доказів адвоката та заперечень Пенсійного фонду України постановив рішення, яким позовні вимоги задовольнив частково, а саме визнав дії відповідача протиправними та зобов’язав Пенсійний фонд України повторно розглянути заяву Клієнта про призначення пенсії.

Апеляційний розгляд справи

            Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, адвокатом була подана апеляційна скарга, яка постановою апеляційного адміністративного суду – задоволена у повному обсязі.

            Рішення суду першої інстанції в частині зобов’язання Пенсійного фонду України повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та в частині відмовлених позовних вимог – скасовано, постановлено нове рішення, яким позовні вимоги задоволені у повному обсязі. Зобов’язано відповідача нарахувати, призначити та виплатити Клієнту пенсію з вересня 2020 року.