Posted on

До адвоката Ратушної Руслани Павлівни звернувся клієнт за правовою допомогою у зв’язку з порушенням його права на приватизацію житла (квартири). Ще у 2006 році його мамою та бабусею було здійснено приватизацію квартири. Однак клієнта, незважаючи на його неповнолітній вік та фактичне місце проживання у спірній квартирі, до участі у приватизації квартири не включили. Надалі мама клієнта отримала в банку кошти в кредит. Як заставу за кредитним договором мамою та бабусею клієнта було передано спірну квартиру в іпотеку. Кредитор намагався забрати цю квартиру в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна ретельно вивчила законодавство України, судову практику в аналогічних справах та склала позовну заяву.


«З метою запобігання незаконній діяльності кредиторів, які намагалися відібрати квартиру, мною було підготовлено клопотання про накладення арешту на квартиру, яке було задоволено судом. У процесі розгляду справи Я довела суду порушення права клієнта на приватизацію квартири. А також було переконано суд у недійсності договору іпотеки, оскільки клієнт був неповнолітнім на момент його укладення» – розповідає Руслана Павлівна.

Відповідно до п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 р. № 9 “Про застосування Конституції України під час здійснення правосуддя” – під час розгляду спорів про право користування житловим приміщенням необхідно враховувати, що ст. 33 Конституції України гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування і вільний вибір місця.

Крім того, Ратушна Руслана Павлівна наголосила на тому, що дитина має право на приватизацію житла, яке було приватизовано її батьками, незалежно від того, чи вона є власником частки в цій квартирі чи ні. Дитина не може бути позбавлена свого права на приватизацію житла через те, що її не було включено до списку осіб, які мають право на участь у приватизації.

Після проведення всіх необхідних процедур, суд прийняв рішення про визнання права клієнта на приватизацію квартири та недійсність договору іпотеки на цю квартиру. Крім того, суд прийняв рішення про анулювання відомостей про іпотеку в Реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Отже, дитина має право на приватизацію житла, яке було приватизовано її батьками, незалежно від того, чи вона є власником частки в цій квартирі чи ні. Якщо у вас є подібна проблема, зверніться до професійного юриста, який допоможе вам захистити свої права та вирішити цю складну ситуацію.

Завжди на Вашому боці!