Posted on

До адвоката Ратушної Руслани Павлівни звернулася клієнтка з проханням визнати право вланості на квартиру за набувальною давністю. Клієнтка протягом більше 20 років добросовісно володіла та користувалася квартирою, тому вирішено було звернутися до суду за захистом її порушених прав, а саме з позовом про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.

Що було зроблено адвокатом?

Адвокатом Ратушною Р.П. було опрацьовано законодавство України. А також було проаналізовано судову практику Верховного суду з питання встановлення права власності на нерухомей майно з підстав набувальної давності. Адвокат прийшла до висновку, що це не легка справа. Адже в Єдиному державному реєстрі судових рішень Верховний суд відмовляє у задоволенні позову про визнання права власності з цих підстав.

Адвокат ретельно вивчила всі підстави відмови Верховним судом у задоволенні позову. Вона професійно з урахуванням судової практики Верховного суду підготувала позовну заяву, розробила тактику та стратегію захисту прав клієнта. Адвокат переконала суд у відкритому добросовісному володіння квартирою клієнткою. Надала суду всі неспростовні докази такого володіння більш ніж 20 років.

Нормативне обгрунтування:

Відповідно до статті 328ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ч.1 ст.344ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном – протягом п’яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю регулюється законом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.

Відповідно до ч.4 ст.344ЦК України право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду.

Рішення суду, що набрало законної сили, про задоволення позову про визнання права власності є підставою для реєстрації права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (пункт 5 частини першої статті 19 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”).

Яке рішення було прийняте судом?

Рішенням Тернівського районного суду міста Кривого Рогу від 17 квітня 2019 року задоволено позовні вимоги позивача, інтереси якої представляла адвокат. Рішенням суду вирішено визнати за ОСОБА_1, право власності за набувальною давністю на квартиру. Рішення не оскаржене та набрало законної сили 20.05.2019 року.

На підставі цього рішення суду Клієнта зареєструвала право власності на квартиру у центрі надання адміністративних послуг.

2 Replies to “Право власності за набувальною давністю”

  1. Большое спасибо Руслане Павловне за решение квартирного вопроса.За професионализм .!И высокие адвокацкие навыки!Огромное спасибо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.