Відповідно до статті 173 КЗпП України шкода, заподіяна працівникам каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням ними трудових обов’язків, відшкодовується в порядку, встановленому законодавством.
У зв’язку з отриманим професійним захворюванням Особа 1 має право на відшкодування завданої роботодавцем моральної шкоди. Заподіяна моральна шкода відшкодовується Роботодавцем на підставі позовної заяви до суду.
Адвокат Ратушна Руслана Павлівна має позитивний досвід вирішення судових справ даної категорії на користь Клієнта, якому було завдано моральної шкоди внаслідок його професійного захворювання. За рішенням суду Клієнт однозначно отримає з підприємства хорошу суму відшкодування моральної шкоди та буде задоволений результатом роботи адвоката Руслани Ратушної.
Документи в копіях, що надаються особою, яка отримала професійне захворювання та втратила відповідний відсоток працездатності адвокату Ратушній Руслані Павлівні для звернення до суду з позовною заявою про відшкодування моральної шкоди внаслідок професійного захворювання та втрати працездатності:
1. паспорт та РНОКПП.
2. Трудова книжка.
3. Акт розслідування причин хронічного захворювання від.
4. Інформаційна довідка про умови праці працівника у разі підозри на хронічне професійне захворювання (отруєння).
5. Довідки МСЕК про ступінь втрати працездатності.
6. Постанови Фонду соціального страхування України про призначення щомісячних страхових виплат та одноразової допомоги у разі стійкої втрати професійної працездатності.
7. Епікризи виписки з лікарень.
Нещодавня судова справа, в якій особі було присуджено відшкодування моральної шкоди у зв’язку з професійним захворюванням та втратою працездатності.
Особа 1 тривалий час працювала на своєму робочому місці у шкідливих умовах, зокрема, під впливом пилу, несприятливого мікроклімату та інтенсивних технологічних процесів. Роботодавець не забезпечив безпечні умови праці, внаслідок чого Особа 1 отримала професійне захворювання. Внаслідок захворювання Особа 1 зазнала втрати здоров’я та втратила працездатність і можливість вести повноцінний спосіб життя. Роботодавця було визнано винним у порушенні норм охорони праці, внаслідок чого Особі 1 було завдано моральної шкоди. Окрім фізичних наслідків захворювання, Особа 1 також зазнала моральних страждань у зв’язку зі зміною якості її життя та необхідністю тривалого лікування.
Відповідно до законодавства України, в тому числі Конституції та Кодексу законів про працю, особи мають право на відшкодування шкоди, заподіяної їхньому здоров’ю роботодавцем. У цій справі Особа 1 звернулася до суду з позовною заявою про відшкодування завданої їй моральної шкоди. Вказана позовна заява була задоволена.
Хочете мати такий же успіх у власній справі? Звертайтеся за телефоном 096 275 57 80 до адвоката Ратушної Руслани Павлівни.