Posted on

До Адвоката Ратушної Р.П. за правовою допомогою звернувся клієнт. Було порушено його право як шахтаря переселенця на пільгову пенсію незалежно від віку. Клієнт є внутрішньо переміщеною особою з тимчасово окупованої території України. Він має право на пільгову пенсію шахтаря при наявності стажу роботи 25 років. Пенсійний фонд України відмовив клієнту у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах незалежно від віку. В обгрунтування відмови послався на недостатність пільгового стажу. Пенсіний фонд не зарахував до пільгового стажу період роботи клієнта через відсутність документів, що підтверджують пільговий стаж. Але клієнт не може надати такі документи, оскільки підприємтво, де він працював, перебуває на тимчасово окупованій території України.

Що зроблено адвокатом?

Адвокатом досконало опрацьовано законодавством України, досліджено судову практику з аналогіних питань. Нею грамотно розроблено тактику та стратегію захиту порушених прав клієнта шахтаря на пільгову пенсію. Адвокат склала належним чином обгрунтовану позовну заяву та необхідні клопотання. У процесі розгляду справи адвокат довела суду протиправність дій пенсійного фонду. Такі дії полягали у незарахуванні до пільгового стажу періоду роботи клієнта у підземних умовах без довідки, що уточнює пільговий стаж. Адвокат також переконала суд, що клієнт має достатній пільговий стаж для призначення йому пільгової пенсії.

Яке рішення було прийняте?

Рішенням суду визнано протиправною відмову Пенсійного фонду в призначенні ОСОБА_1 пенсії відповідно до статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Судом зобов’язано Пенсійний фонд призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах. Також зараховано до пільгового стажу роботи періоди роботи на підприємствах, що на теперішній час знаходяться на тимчасово окупованій території України. Стаж зарахований з урахуванням коефіцієнту підвищення стажу роботи шахтаря (прохідника). На теперішній час клієнт отримує пільгову пенсію шахтаря переселенця у максимальному розмірі та в повному обсязі задоволений роботою адвоката.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *