Posted on

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. за допомогою: зняття з реєстрації дітей. Перебуваючі у шлюбі Клієнтка народила двох дітей. Після розлучення діти залишились проживати з Клієнткою. Клієнтка вирішила змінити місце проживання, для цього їй нобхідно зняття з реєстрації дітей. Звернувшись до батька дітей з проханням зявитись до відділу реєстрації, відповіді не отримала. Звернувшись до відділу реєстрації отриала відмову, оскільки не було батька. Задля зміни місця проживання їй необхідно отримати дозвіл; а батько дітей безпідставно відмовляється надати таку згоду; що створює ряд незручностей, в тому числі, пов’язаних з оформленням дітей до школи; обслуговуванням у лікаря за місцем фактичного проживання.

Дії адвоката

Адвокат підготувала позовну заяву для отримання дозволу на зняття та дозволу на реєстрацію малолітніх дітей без згоди батька. Після підготовки позову його було направлено до суду.

Рішення суду

Згідно із пунктом 18 Правил реєстрації місця проживання; затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини; яка не досягла 14 років; реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву; або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).

Відповідно до частини першої статті 3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей; незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами; що займаються питаннями соціального забезпечення, судами; адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини.
Закон України «Про охорону дитинства» визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України, ефективності внутрішньої політики держави, і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров`я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини.

З урахуванням вищевикладеного, суд задовольнив позовні вимоги. Клієнт залишився задоволеним.