Posted on

Клієнт звернувся до адвокату Ратушної Р.П. за допомогою: зменшення розміру аліментів. Колишня дружина Клієнта звернулась до суду з позовом. Основні вимоги викладені у позовній заяві: стягнути аліменти на повнолітню дитину, яка продовжує навчання. Виходячи з її вимог, розмір необхідних їй аліментів: 15% від всіх доходів. Клієнт намагався захистити свої права та висловив бажання сплачувати такі аліменти, але в меншому розмірі. На утриманні клієнта знаходиться сім’я, яка складається з трьох дітей, дружини (яка навчається) та мачухи. З цих підстав, клієнт не має можливості сплачувати аліменти у розмірі 15%, потребує зменшення розміру заявлених до стягнення аліментів.

Адвоктом було прийнято рішення викласти свою позицію у поясненнях та подати їх до суду. Безпосередньо у судовому засіданні висловити всі свої твердження.

Рішення суду

Ухвалою судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 27.08.2020 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.
У судове засідання зявився Позивач, який під час судового розгляду погодився з доводами викладеними у поясненнях Клієнта.
Суддя у своєму рішенні вказав наступне.

Відповідно до статті 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка; син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги; батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови; що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до статті 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку; сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин; зазначених у статті 182 цього Кодексу.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров`я; матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність у останнього інших неповнолітніх дітей; непрацездатних батьків; а також інші обставини, що мають істотне значення.

Отже, рішення суду було винесено на користь нашого Клієнта, з урахуванням всіх доводів. Клієнт залишився задоволений прийнятим судом рішенням. Отже, обрана адвокатом позиція була вдалою для Клієнта.