Posted on

До адвоката Ратушної Руслани Павлівни звернувся Клієнт, який вважав, що він, як військовослужбовець отримує розмір пенсії у значно меншому розмірі, ніж потрібно.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна після отримання відповідей на адвокатський запит з відповідних установ зробила висновок, що Міністерством Внутрішніх Справ України не надіслано Пенсійному Фонду України оновлену довідку про збільшений розмір грошового забезпечення військовослужбовця.

Наслідком зазначених дій є те, що Пенсійний Фонд України не здійснив військовослужбовцю перерахунок пенсії, тому військовослужбовець тривалий час отримує розмір пенсії в значно меншому розмірі, ніж повинен отримувати.

Відповідно до норм законодавства при збільшенні розміру грошового забезпечення Пенсійний Фонд України зобов’язаний здійснити військовослужбовцю перерахунок пенсії у бік збільшення та виплачувати пенсію у збільшеному розмірі.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна витребувала від Міністерства Внутрішніх Справ України довідку про збільшений розмір грошового забезпечення та звернулася із заявою до Пенсійного Фонду України про перерахунок пенсії.

Пенсійний Фонд України відмовив у здійсненні відповідного перерахунку, що й стало підставою для звернення до суду з позовною заявою.

Позовна заява обгрунтовувалася статтею 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, згідно якою у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Суд погодився з доводами адвоката Ратушної Руслани Павлівни, викладеними у позові про протиправність дій Пенсійного Фонду України щодо не проведення військовослужбовцю перерахунку пенсії у бік збільшення на підставі оновленої довідки про збільшений розмір грошового забезпечення та зобов’язав  Пенсійний Фонд України здійснити перерахунок пенсії в бік збільшення військовослужбовцю.

Наслідком розгляду даної справи судом є те, що права Клієнта адвоката Ратушної Руслани Павлівни відновлені, він отримає значний розмір перерахованої суми пенсії та буде в подальшому отримувати гідний розмір пенсії, що покращить якість його життя.

Справедливість, правда, законність перемогли.

Ми обов’язково переможемо у війні з Росією, тому що з нами Бог, в нас є воля до перемоги, сміливість та мужність наших бійців.

Все буде Україна. Слава Україні, слава нашим мужнім, незламним воїнам, які захищають всіх нас, боронять нашу рідну землю!!!