Posted on

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. у зв’язку з відмовою ПФУ щодо зарахування періодів до пільгового стажу роботи. Клієнт хотів зарахувату період проходження строкової служби та період роботи за Списком №1 до пільгового стажу роботи. Після зарахування таких періодів йому було би призначено пенсію відповідно до ст. 14 ЗУ “Про пенсійне забезпечення”.

Дії адвоката

Проаналізувавши документи, адвокатом було вирішено звернутись до суду. Позовні вимоги, викладені адвокатом, обґрунтовані тим, що пенсійним фондом незаконно відмовлено позивачу у призначенні пенсії на пільгових умовах згідно ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове  державне пенсійне страхування»ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Згідно наданих документів стаж роботи  на професіях, зайнятість на яких повний робочий день  дає право на пенсію  за віком на пільгових умовах незалежно від віку, у зв`язку з відсутністю   необхідного пільгового стажу роботи, а саме 25 років, через не зарахування позивачу до пільгового стажу  період проходження військової  строкової служби і певного періоду роботи, та не здійснено взаємного зарахування до стажу роботи, що дає право на пенсію  незалежно від віку  при наявності  стажу не менше 25 років, кожного повного року роботи позивача за Списком № 1.  

Рішення суду щодо зарахування періодів до пільгового стажу роботи

Згідно з ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, – за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років.
До стажу роботи зараховується також, зокрема,      військова служба та перебування в партизанських загонах і з`єднаннях, служба в органах державної безпеки, внутрішніх справ та Національної поліції, незалежно від місця проходження служби (ст. 56 закону України «про пенсійне забезпечення»).

Відтак, суд зробив висновок, що строк військової служби позивача в Збройних Силах СРСР за вибором позивача зараховується до роботи, яка слідувала по закінченню цього періоду, а тому відмова у призначенні пенсії на пільгових умовах на підставі статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення»ст. 114 Закону України «Про  загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з урахування періоду служби позивача в лавах Радянської Армії є незаконною.
Соціальний захист державою осіб, які мають право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, охоплює комплекс заходів, які здійснює держава в межах її соціально-економічних можливостей.
З урахуванням викладеного, при наявності у позивача стажу роботи, що дає право на  пенсію незалежно від віку відповідно до ст. 14 Закону України «Про  пенсійне забезпечення», ч. 3 ст. 114 Закону України «Про  загальнообов`язкове  державне пенсійне  страхування», а саме 25 років 4 місці 16 днів, дії відповідача щодо  відмови у призначенні пенсії відповідно до ст. 14 Закону України «Про  пенсійне забезпечення», ч. 3 ст. 114 Закону України «Про  загальнообов`язкове  державне пенсійне  страхування» є протиправними.

Результат по справі

Клієнт повністю задоволений результатом. Адвокат Ратушна Р.П. разом зі своєю командою досягла поставленої мети, завдяки чому клієнту вже призначено пільгову пенсію.