Posted on

У випадку, якщо дитина, якій виповнилося  18 років продовжує навчання, батьки повинні її утримувати до закінчення навчання, але не більше ніж до 23 років.

Нажаль трапляються випадки, коли лише один з батьків утримує своїх (свою) повнолітніх дітей.

І це нечесно, несправедливо з трьох причин.

По-перше, тягар з утримання дитини (дітей) повинен лягати на обох батьків.

По-друге, дитина (діти) не повинні страждати матеріально від того, що її утримує лише один з батьків.

По-третє, у випадку утримання дитини обома батьками покращиться якість життя дитини (дитина зможе якісно харчуватися, відвідувати спортивні секції, отримувати якісне лікування та оздоровлення).

Отже батьки повинні завжди виходити з інтересів дитини та дбати про її здоров’я, добробут, духовний, культурний розвиток та матеріально забезпечувати її.

Що ж робити, якщо один з батьків ухиляється від надання грошової допомоги на утримання своєї (своїх) дітей?

Потрібно звернутися до суду з позовною заявою для отримання аліментів на повнолітню дитину.

Хто має право отримувати аліменти (сама дитина чи один з батьків, з ким проживає дитина)?

Отримувати аліменти може сама повнолітня дитина або один з батьків, з ким проживає дитина. Тому звернутися до суду з позовною заявою може як сама повнолітня дитина, так і один з батьків.

Які документи потрібні задля того, щоб отримати аліменти?

Потрібно звернутися до адвоката Ратушної Руслани Павлівни із наступними копіями документів:

  • паспорту, РНОКПП того з батьків, хто бажає отримувати аліменти на утримання дитини (дітей) або паспорту, РНОКПП повнолітньої дитини, яка продовжує навчання (у випадку її  звернення до суду з позовною заявою),
  • довідку з навчального закладу про те, з якої дати навчається дитина із зазначенням строку навчання,
  • договору про навчання дитини, укладеним з навчальним закладом (у випадку навчання на платній основі),
  • свідоцтва про народження дитини (дітей), у випадку наявності, якщо з позовною заявою звертається той з батьків, хто бажає отримувати аліменти на утримання дитини (дітей)
  • свідоцтво про укладення або розірвання шлюбу (у випадку наявності),
  • довідку про склад сім’ї з відділу реєстрації місця проживання виконавчого комітету того району, в якому зареєстроване місце проживання того з батьків, з ким проживає дитина (діти) для підтвердження того, що дитина (діти) проживає разом з тим з батьків, хто утримує дитину (у випадку, якщо місце проживання дитини зареєстроване з одним з батьків),
  • довідку з місця роботи про розмір заробітної плати за останні шість місяців (у випадку можливості та офіційного працевлаштування) того з батьків, хто бажає отримувати аліменти на утримання дитини (дітей),
  • паспорту, РНОКПП того з батьків, який ухиляється від  сплати аліментів на утримання дитини (дітей), у випадку наявності.

Всі консультації з приводу отримання аліментів адвокатом Ратушною Русланою Павлівною надаються безкоштовно.

Діти  не повинні страждати від не порядності того з батьків, хто ухиляється від утримання своїх дітей. Тому звертайтеся за допомогою до адвоката Ратушної Руслани Павлівни, за покращенням життя своїх улюблених, найрідніших, найкрасивіших, найрозумніших дітей.