Posted on

Протягом останніх п’яти років Клієнтка здійснювала догляд за хворою дружиною свого двоюрідного брата. Коли жінка брата померла, Клієнтка звернулася до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, але отримала відмову, через що звернулася до адвоката Ратушної Р.П. з метою отримання юридичної допомоги по даному питанню.

Обставини справи

Постановою нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, Клієнту було відмовлено у видачі свідоцтва через відсутність факту прийняття спадкового майна та відсутність факту проживання зі спадкодавцем однією сім’єю не менше як п’ять років, до часу відкриття спадщини.

З метою захисту прав Клієнта, адвокатом Ратушною Р.П. було складено заяву про встановлення факту, що має юридичне значення в порядку окремого провадження та пред’явлено до суду.

У суді адвокатом були надані беззаперечні докази щодо спільного проживання Клієнта з померлою, ведення ними спільного побуту та бюджету, що також знайшло підтвердження у витребуваних за клопотанням адвоката доказів з різних інстанції та з допиту свідків.

Рішення суду

          Судом постановлено рішення про задоволення заяви Клієнта у повному обсязі.

          Після набрання рішенням суду законної сили, Клієнт зміг реалізувати своє права як спадкоємець та прийняти спадщину.