Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. у звязку з необхідністю встановлення факту належності правовстановлюючого документа. В договорі купівлі-продажу квартири, в прізвищі Клієнта зроблено помилку. Замість букв “і” та “и” зазначені “е” та “і” . Вирішивши скласти заповіт, при звернені до нотаріуса ця помилка була виявлене. Тобто необхідно встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
Отже, необхідно встановити факт, що вказаний договір дійсно належить належить Клієнту.
Встановлення такого факту можливе лише в судовму порядку.
Дії адвоката
Адвокатаом та його помічниками підготовлено дкументи та заяву. Вказана заява подається до суду та розглядається в порядку окремого провадження. В такому порядку розглядаються всі заяви про встановлення фактів, де відсутній спір про право.
Відповідно до ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, зокрема, належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до частини першої статті 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Встановлення факту належності документа, а саме – договору купівля-продажу квартири має для заявника юридичне значення; адже є необхідною правовою підставою для підтвердження його права власності на спірну квартиру та необхідною умовою для його можливості розпорядитися нею.
Рішення суду
Відповідно до п.6 ч.1ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище; ім`я, по батькові, місце і час народження якої; що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем; ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи; зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Як встановлено судом належність правовстановлюючого документу ОСОБА_1 підтверджується копією його паспорта , довідкою про зареєстроване місце проживання, карткою платника податків, посвідченням, договорами, копією Договору купівлі-продажу, згідно якого ім`я та по батькові особи збігаються.
Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення спадкових прав заявника, суд вважає, що слід встановити факт належності договору купівлі-продажу, який було посвідчено приватним нотаріусом.
Отже, суд задовольнив заяву та прийняв рішення на користь клієнта.