Posted on

Військовослужбовець, який є учасником бойових дій, звернувся до адвоката Ратушної Руслани Павлівни з питання з’ясування правильності виплати  йому грошового забезпечення.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна звернулася в інтересах Клієнта з адвокатським запитом до відповідної установи, яка здійснює нарахування та виплату грошового забезпечення її Клієнту, з приводу отримання відповіді на наступні питання: у якому розмірі Клієнту нараховується  та виплачується  грошове забезпечення та чи здійснюється нарахування та виплата індексації грошового забезпечення у зв’язку з інфляційними процесами в Україні.

З відповіді даної установи на адвокатський запит адвокат Ратушна Руслана Павлівна дізналася, що Клієнту у певний період не виплачувалася індексація грошового забезпечення, виплата якої передбачена законодавством України.

Індексація грошових доходів населення – встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

У зв’язку з інфляційними процесами в Україні проводиться індексація грошових доходів населення, в тому числі й індексація грошового забезпечення військовослужбовців.

Невиплата індексації грошового забезпечення військовослужбовців послугувала підставою для звернення адвокатом Ратушною Русланою Павлівною до суду з позовною заявою.

Суд виніс рішення на користь Клієнта та стягнув не отриману ним суму індексації грошового забезпечення.

Окрім того, адвокатом Ратушною Русланою Павлівною у позовній заяві зазначена ще вимога про стягнення компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з невиплатою індексації грошового забезпечення.

Дана компенсація є мірою відповідальності за невиплату індексації.

Отже права Клієнта, який є учасником бойових дій,  повністю відновлені, так як судом стягнуто та він отримає як недоплачену суму грошового забезпечення, так і грошову компенсацію у зв’язку  з несвоєчасною та не в повному обсязі здійсненою виплатою грошового забезпечення.

Все буде Україна. Слава Україні, слава Збройним Силам України.