Posted on

До адвоката Ратушної Р.П. звернувся клієнт за допомогою – виконавчий напис нотаріуса, який небхідно сксувати. Клієнт поскаржився, що з його пенсії стягуються кошти. Клієнт не міг зрозуміти, з яких підстав відбувається списання коштів. Поспілкувавшись з клієнтом стало зрозуміло, що суть полягає у виконавчому написі здійсненому нотаріусом. Єдиним вихідом із ситуації є отримання рішення суду, яким виконавчий напис нотаріуса буде скасовано, а саме; визнано таким, що не підлягає виконанню.

Дії з боку адвоката

Адвокатом були здійснені всі необхідні підготовчі дії. Отримані всі необхідні відповіді від нотаріусів та виконавців. Підгтовлено позовну заяву в суд.

Рішення суду

Підстави та порядок вчинення нотаріусом виконавчого напису регулюється ст. 87 – 89 Закону України «Про нотаріат»постановою Кабінету Міністрів України «Про ствердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів» від 29 червня 1999 року № 1172, а також Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року за № 296/5.

Відповідно до ст. 88 Закону України «Про нотаріат» № 3425-ХІІ від 02 вересня 1993 року нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями не більше одного року.

Приватний нотаріус здійснює напис відповідно до розрахунку заборгованості за договором; в нотаріуса були відсутні виписки з рахунків бухгалтерського обліку банків, на які перераховуються грошові кошти боржником за виконання основного зобов`язання по договору. Отже, у нотаріуса були відсутні (передбачені Переліком) документи, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку (1172-99-п), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України. Тобто, напис вчинено із грубим порушенням Порядку вчинення нотаріальних дій.

Таким чином, суд прийшов до виснову, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі. Отже, права клієнта поновленні, він задоволений рішенням суду.