Posted on

До адвоката Ратушної Руслани Павлівни звернувся Клієнт з приводу того, що земельну ділянку, яка належить йому на праві власності не повертає колишній орендар, незважаючи на те, що строк дії договору оренди вже закінчився.

Дану земельну ділянку він отримав у спадок після батька. За життя батько Клієнта уклав з підприємством (Орендарем) договір оренди земельної ділянки. Після того, як Клієнт прийняв у спадок земельну ділянку, строк дії договору оренди закінчився.

Натомість Орендар не повернув земельну ділянку Клієнту адвоката Ратушної Руслани Павлівни та подав позовну заяву до суду про продовження строку дії договору оренди на умовах укладеної до нього додаткової угоди.

Вивчивши документи, адвокат Ратушна Руслана Павлівна дійшла висновку, що дії Орендаря є незаконними щодо неповернення Клієнту його земельної ділянки та підготувала відповідні документи до суду та просить суд відмовити Орендарю у задоволенні позову.

Подаючи позов до суду колишній орендар намагався довести, що діє додаткова угода до договору оренди землі про продовження строку його дії, тому він як Орендар має законне право продовжувати й далі користуватися земельною ділянкою та не повертати її власнику.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна, захищаючи інтереси власника земельної ділянки, довела в суді, що додаткова угода про продовження строку дії договору оренди є не укладеною та такою, що не набрала чинності та водночас нікчемною. Тому угода не створює жодних правових наслідків, її умови щодо продовження строку дії договору оренди є нікчемними та такими, що не підлягають виконанню, тому Орендарю потрібно повернути земельну ділянку її законному власнику.

Дії Орендаря щодо не здійснення державної реєстрації додаткової угоди є незаконними, є вигідними лише для нього, адже строк дії додаткової угоди починається з дати її державної реєстрації, тому чим пізніше він здійснить її державну реєстрацію, тим довше буде користуватися земельною ділянкою.

Опоненту адвоката Ратушної Руслани Павлівна відмовлено у задоволенні позову, наслідком чого є повернення земельної ділянки Клієнту.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна довела в судовому засіданні, що зміни до договору оренди земельної ділянки повинні укладатися в такій самій формі, як і договір оренди земельної ділянки, тобто шляхом його підписання та здійснення його державної реєстрації.

Договір оренди земельної ділянки був укладений відповідно до умов законодавства України на десять років шляхом його підписання та здійснення його державної реєстрації.

Строк дії оренди земельної ділянки закінчився через десять років.

Підписуючи додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки, Орендарю потрібно було здійснити його державну реєстрацію, чого ним зроблено не було. Лише у випадку здійснення державної реєстрації Орендар мав би законне право користуватися земельною ділянкою.

У пункті «ї» частини першої статті 211 ЗК України зазначено, що порушенням земельного законодавства є, зокрема, ухилення від державної реєстрації земельних ділянок.

Велика Палата Верховного Суду у справі №322/1178/17 від 15.01.2020року зазначає, що обов`язок забезпечити державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки покладено на орендаря.

Отже у зв’язку з тим, що додаткова угода не є укладеною та не набрала чинності з підстав не здійснення Орендарем земельної ділянки її державної реєстрації,  суд дійшов висновку, що земельна ділянка повинна бути повернута її законному власнику – клієнту адвоката Ратушній Руслани Павлівни, а Орендар не має законного права нею користуватися.

Справедливість та законність перемогли.

Клієнт адвоката Ратушної Руслани Павлівни буде господарювати на своїй власній землі, саджати сільськогосподарські культури  та збирати врожай.

Слава Україні, слава нашим мужнім, незламним воїнам, які захищають всіх нас, боронять нашу рідну землю!!!

Ми обов’язково переможемо, тому що за нами правда.