Posted on

Стягнення моральної шкоди є важливим аспектом захисту прав людей та їх достоїнства. Це відшкодування шкоди, завданої фізичній або юридичній особі, її членам чи близьким неправомірними діями, рішеннями або бездіяльністю іншої особи. Як правило, моральна шкода полягає в психічних та емоційних стражданнях, які були завдані через певні обставини.

«Одним з видів моральної шкоди є професійні захворювання, які виникають у зв’язку з виконанням певної роботи. У таких випадках, згідно з законодавством України, відповідальність за безпечні та нешкідливі умови праці покладається на власника або уповноважений ним орган. Якщо під час роботи працівник отримав професійну хворобу, то він має право на стягнення моральної шкоди від відповідної компанії.» – пояснює Адвокат Ратушна Руслана Павлівна.

Для здійснення стягнення моральної шкоди потрібно звернутися до юридичного фахівця, зокрема адвоката, який допоможе підготувати необхідні документи. В позовній заяві потрібно детально описати всі страждання, які були завдані та пояснити причини, чому саме відповідна особа несе відповідальність за виникнення цих страждань.

Під час розгляду справи суд враховує всі обставини, які вплинули на виникнення моральної шкоди, та приймає рішення щодо компенсації.

У нас була справа під час якої суд наклав на Північний ГЗК зобов’язання виплатити клієнту відшкодування моральної шкоди в розмірі 150 000 гривень.

Крім того, адвокат Ратушна Руслана Павлівна допомогла клієнту отримати документи, необхідні для подальшого звернення до комісії з визначення інвалідності та встановлення розміру соціальної підтримки.

Ця справа є добрим прикладом того, як юридична допомога може допомогти забезпечити справедливе вирішення питань, пов’язаних зі стягненням моральної шкоди. Як показує дана справа, роботодавець повинен забезпечувати безпечні та нешкідливі умови праці для своїх працівників, і якщо цього не виконає то понесе справедливе покарання.

Перемога у справі буде за ними, адже ми боремося за Ваші права від початку та до кінця!