Posted on

СУДОМ СТЯГНУТО НА КОРИСТЬ КЛІЄНТА  130 000.00  грн МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ У ЗВ’ЯЗКУ З ОТРИМАНИМИ ПРОФЕСІЙНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Руслани Павлівни у зв’язку з тим, що йому заподіяна моральна шкода внаслідок того, що йому встановлено 40% втрати професійної працездатності, він отримав професійні захворювання, тому що роботодавець не забезпечив його безпечними умовами праці.

У зв’язку із шкідливими умовами праці Клієнт отримав наступні професійні захворювання: хронічне обструктивне захворювання легень та туговухість.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна, представляючи інтереси Клієнта,  звернулася  до суду з позовною заявою про відшкодування з підприємства моральної шкоди, яке порушило трудове законодавство.

Судом стягнуто на користь Клієнта 130 000, 00 грн. в якості відшкодування моральної шкоди внаслідок  ушкодження здоров’я у зв’язку з отриманими професійними захворюваннями та втратою працездатності.

У позовній заяві адвокатом Ратушною Русланою Павлівною зазначалися наступні доводи, на підставі яких суд дійшов висновку про стягнення на користь Клієнта 130 000, 00 грн.

Завдана моральна шкода полягає у тому, що отримані професійні захворювання негативно впливають на життя Клієнта, погіршилося його якість, що призвело до моральних страждань Клієнта. У зв`язку з професійними захворюваннями Клієнт багато часу проводив в лікарнях, де незадовільні умови для життя, побутові незручності. Під час лікування Клієнт змушений переносити біль, приймати велику кількість ліків.

В зв’язку з отриманими професійними захворюваннями суттєво погіршилась якість життя Позивача, що завдає йому моральних страждань.

Позивач страждає від постійних приступів сухого кашлю, болю у грудній клітині. Також Позивача турбує постійна задишка, у зв’язку з чим підвищується пульс, що також заважає нормальній життєдіяльності. Перебуваючи у громадських місцях, транспорті, Позивач, відчуваючи приступ кашлю, часто бачить на власні очі, як на нього звертають увагу оточуючі, помилково вважаючи, що Позивач хворіє на інфекційні хвороби, а відтак становить загрозу для перехожих. Це негативно впливає на психоемоційний стан здоров’я Позивача, він замикається у собі.

Через погіршення слуху Позивач обмежений у можливості самостійно орієнтуватися в просторі, оскільки наражається на небезпеку. Окрім того, Позивач відчуває дискомфорт у спілкуванні з оточуючими, оскільки часто погано чуючи свого співрозмовника, Позивач вимушений постійно перепитувати про те, що саме було сказано. Це негативно позначилось на соціальних зв’язках Позивача, а також, на його можливості в повній мірі задовольняти свої життєві потреби. Як наслідок, Позивач не відчуває себе повноцінним членом суспільства.

Причиною отримання Клієнтом  професійних захворювань є:

недосконалість технології підземного видобутку руди та робочого місця, підпадання під вплив підвищених концентрацій аерозолю переважно фібро генної дії у повітрі робочої зони, шум, пил, підвищений рівень вологості у повітрі.

Відповідно до статті:

  • 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
  • 3 «Основ законодавства України про охорону здоров’я» здоров’я – стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад.
  • 173 Кодексу законів про працю України шкода,  заподіяна працівникам каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я,  пов’язаним з виконанням трудових обов’язків, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.

Клієнт задоволений розміром стягнутої судом моральної шкоди у розмірі 130 000, 00 грн. у зв’язку з отриманими професійними захворюваннями.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна завжди працює із задоволенням для Клієнтів, захищаючи їх інтереси у випадку порушення їх прав.

Дякую Збройним Силам України за можливість жити та працювати!!! Разом до Перемоги!!! Україна понад усе!!!

Цей текст також шукають за запитами: компенсація моральної шкоди Кривий Ріг, стягнення моральної шкоди, професійне захворювання.