Posted on

Адвокатом Ратушною Р.П. надавалася юридична допомога щодо стягнення аліментів на поновлітню дитину, яка продовжує навчання та отримує стипендію. Батько не надавав сину жодної допомоги у звязку з навчанням, хоча мав таку можливість. Батько отримував заробітну плату за місцем роботи, пенсію та страхові виплати на загальну суму біля 30000,00 грн.

Нормативне регулювання:

Відповідно до статті 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до статті 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

Вирішуючи питання щодо розміру стягнення аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров`я, матеріальне становище дитини і платника аліментів, наявність у останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків, а також інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно п. 20 Постанови пленуму ВСУ № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Висновки суду:

Вирішуючи питання про розмір стягнення аліментів, що підлягають стягненню, суд врахував наступні обставини:

  • відповідач працює інструктором з організаційно-масової роботи ш. ім. Орджонікідзе ПрАТ “ЦГЗК”;
  • відповідач перебуває на обліку у відділі з питань призначення та перерахунку пенсій та отримує пенсію за віком;
  • відповідач отримує щомісячні страхові виплати;
  • позивач навчаючись в гірничо-електромеханічному коледжі отримує стипендію.

Яке рішення суду ухвалене по справі?

Рішенням Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 12 грудня 2019 року по справі № 212/1688/19 стягнуто з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_3 у розмірі 1/5 частини його заробітку, щомісячно, на утримання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на період навчання, починаючи з 26.02.2019 р. до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення ОСОБА_3 , 2001 р.н. 23-х років.