Posted on

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. за допомогою: скасування виконавчого напису нотаріуса. Клієнт поскаржився, що з його заробітної плати стягуються кошти. Не зрозумілою для клієнта була природа списання коштів. На консультації адвоката стало зрозуміло, що суть полягає у виконавчому написі здійсненому нотаріусом. Єдиним вихідом із ситуації є скасування виконавчого напису нотаріуса.

Дії адвоката

Адвокатом були здійснені всі необхідні підготовчі дії. Отримані всі необхідні відповіді від нотаріусів та виконавців. Підгтовлено позовну заяву в суд.

Рішення суду

Безспірність заборгованості чи іншої відповідальності боржника це обов`язкова умова вчинення нотаріусом виконавчого напису (ст.88 Закону України «Про нотаріат»). Безспірний борг – це борг; що визначається боржником та кредитором; і про суму якого сторони не сперечаються; тобто у разі відсутності заперечень боржника вимога кредитора вважається безспірною. Однак характер правового регулювання цього питання дає підстави для висновку про те; що безспірність заборгованості чи іншої відповідальності боржника для нотаріуса підтверджується формальними ознаками – наданими стягувачем документами згідно з Переліком документів; за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів.

Таким чином, вчинення нотаріусом виконавчого напису відбувається за фактом подання стягувачем документі; які згідно із відповідним Переліком є підтвердженням безспірності заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем. Однак сам по собі цей факт (подання стягувачем відповідних документів нотаріусу) не свідчить про відсутність спору стосовно заборгованості як такого.

На думку суду, у даному випадку, нотаріус при вчиненні оспорюваного виконавчого напису не переконався належним чином у безспірності розміру сум, що підлягають стягненню за виконавчим написом; чим порушив норми Закону України«Про нотаріат» та Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України; за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів.

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку про те; що на час вчинення виконавчого напису не було належним чином встановлено безспірності вимог відповідача до позивача; а отже, виконавчий напис не може вважатися таким; що не потребує додаткового доказування; а відтак не підлягає примусовому виконанню; у зв`язку з чим вимога про визнання виконавчого напису таким; що не підлягає виконанню є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Таким чином, клієнт задоволений прийнятим рішенням.