Posted on

Клієнту була заподіяна шкода внаслідок ДТП. Він звернувся до адвоката Ратушної Р.П. за правовою допомогою. На клієнту був здійснений наїзд автомобілем. Експертизою було встановлено, що між порушенням ПДР та наслідками травми, що настали з Клієнтом є прямий причинний зв’язок. Отже, клієнту була заподіяна шкода внаслідок ДТП.

Дії адвоката

Адвокат підготувала позовну заяву. До суду звернулась з вимогою відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Так, згідно висновку судово-медичної експертизи; Клієнту спричинені тілесні ушкодження у вигляді: сполученої травми, забою головного мозку; перелому зовнішньої та внутрішньої пластинок правої лобної кістки та інші. За своїм характером виявлені ушкодження відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя.

Рішення суду

Судом встановлено; що вироком Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення; передбаченого ч.2 ст.286 КК України і призначено покарання; у вигляді позбавлення волі на 5 років без позбавлення права керування транспортним засобом. На підставі ст.75 КК України звільнено ОСОБА_2 від відбування основного покарання; з випробуванням строком на три роки. Також в рамках кримінального провадження розглянуто цивільний позов.

Згідно з частиною 1 статті 1167 ЦК України моральна шкода; завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями; діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Зважаючи на її сутність, моральну шкоду не можна відшкодувати у повному обсязі; оскільки не має (і не може бути) точних критеріїв майнового виразу душевного болю. Зважаючи на це, будь-яка компенсація моральної шкоди не є (і не може бути) адекватною дійсним стражданням; тому будь-який її розмір може мати суто умовний вираз.

Суд враховує, що позивач в результаті ДТП отримав тяжкі тілесні ушкодження в молодому віці; коли у нього попереду повинні бути всі життєві досягнення (що ускладнює значим чином виконання цього завдання);  проходив  тривале лікування  та реабілітацію;  зазнав душевних хвилювань; що порушило його нормальний життєвий ритм, суд, з урахуванням принципу співмірності, справедливості та виваженості; рахує за можливе визначити розмір морального відшкодування в наступному розмірі.

Отже, суд задовольнив позовні вимоги в частині відшкодування матеріальної шкоди у повному обсязі. Позовні вимоги в частині відшкодування моральної шкоди були задоволені частково.