Posted on

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. через інтернет за консультацією щодо розлучення з іноземцем. Клієнт повідомила з 31.08.2018 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем – іноземцем. Від шлюбу дітей не мають. Шлюбні відносини між сторонами припинені, мешкають окремо; спільного господарства не ведуть, подружжя має різні погляди на сімейне життя; що призвело до втрати взаєморозуміння; почуття поваги та кохання одне до одного. Однак, великою проблемою було визначити підсудність для подання позову до належного суду, оскільки на повістці було розлучення з іноземцем.

Дії адвоката

Адвокату своїми вдалось встановити правильну підсудність, що в свою чергу є непростим завданням через наявність іноземного елемета у правовідносинах. Судом було прийнято позовну заяву і призначено до розгляду.

Рішення суду

Суд, з`ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини припинення сімейних стосунків; дійшов до висновку про задоволення позовних вимог. Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Статтею 112 СК України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Статтею 16 Загальної декларації прав людини від 10.12.1948 року передбачено, що чоловіки і жінки користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

Судом встановлено, що причина розладу подружніх відносин між сторонами є справжньою; глибинною, подружжя фактично припинили спільне проживання і сімейне життя з поважних причин; дітей віком до одного року не мають; в зв`язку з чим суд прийшов до висновку; що у даний час шлюб носить формальний характер; подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін; а тому вважає, що шлюб між сторонами повинний бути розірваний.

Таким чином, клієнт залишився задоволеним, з огляду на те, що всі погодження і процесуальні дії здійснювались дистанційно. Як наслідок, адвокатом досягнуто поставленого клієнтом завдання.