Posted on

Суть питання

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. для отримання юридичної допомоги та супроводження під час призначення пенсії по втарті годувальника. Клієнту була необхідна допомога в переведенні з одного виду пенсії на інший, а саме з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника.
Отже, головною метою клієнта було призначення пенсії по втраті годувальника.

Рух справи

Адвокатом було надано допомогу у поданні заяви встановленої форми через портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Крім того, адвокатом складено суровідний лист у вигляді заяви щодо призначення пенсії по втраті годувальника.
В заяві викладено всі обставини з посиланнями на норми законодавства для обгрунтування підстав переведення з одного виду пенсії на інший.

Відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:

1. Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), – незалежно від тривалості страхового стажу.

2. Непрацездатними членами сім’ї вважаються: 1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.
3. До членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони:
1) були на повному утриманні померлого годувальника;
2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Результат по справі

Отже, питання клієнта вирішено, та протягом місяця його переведено з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника.