Posted on

Мешканцями одного із будинків у місті Кривому Розі було створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. З метою економії коштів по оплаті за послуги з теплової енергії, співмешканцями будинку було прийнято рішення про встановлення на будинок вузла обліку теплової енергії.

Після встановлення лічильнику, голова правління ОСББ звернулася до теплопостачальної компанії з письмовою вимогою про взяття даного лічильника на облік та про здійснення поточних нарахувань на підставі взятого на облік лічильника. Через отриману відмову теплопостачальної компанії, голова правління ОСББ звернулася до адвоката Ратушної Р.П. за консультацією та юридичною допомогою.

За фактом звернення Клієнта, адвокатом Ратушною Р.П. було складено позовну заяву до теплопостачальної організації про зобов’язання опломбувати та прийняти на абонентський облік вузол комерційного обліку теплової енергії.

Рішення першої та апеляційної інстанції.

            У суді адвокат наполягала на позовних вимогах, просила їх задовольнити. Представник теплопостачальної організації заперечував проти позову, просив відмовити у задоволенні позову.

            Суд, з урахуванням доводів адвоката та заперечень відповідача, задовольнив вимоги ОСББ, якими зобов’язав теплопостачальну організацію здійснити опломбування вузла обліку теплової енергії, прийняти його на абонентський облік та здійснювати нарахування за послуги з централізованого опалення згідно з показами цього вузла комерційного обліку.

            Постановою апеляційного суду – рішення першої інстанції залишено без змін.

Перегляд касаційною інстанцією

            Не погоджуючись із рішенням першої інстанції та постановою апеляційної інстанції, теплопостачальною організацією було подано касаційну скаргу, яка постановою Верховного суду України залишена без задоволення, рішення першої інстанції та постанова апеляційної інстанції залишені без змін. На підставі проведеної адвокатом роботи та ухвалених рішень першої, апеляційної та касаційної інстанції, мешканці будинку змогли реалізувати свої права як споживачі теплової енергії на сплату за теплову енергію на підставі показів вузла комерційного обліку, чим заощадили власні кошти.