Posted on

Клієнт, будучи занепокоєним за життя свого сусіда, звернувся до адвоката Ратушної Р.П. з проханням допомогти останньому отримати паспорт громадянина України, щоб він міг реалізувати свої конституційні права.

В ході консультації Клієнт вказав, що його сусід народився у 1960 році та у 1976 році отримав паспорт громадянина СРСР, проте у 1991 році під час заміни паспортів колишнього СРСР на паспорта громадян України він не скористався даним правом та продовжив проживати за «радянським» паспортом. Згодом, у 2013 році, сусід Клієнта втратив паспорт, трудову книжку та інші документи, проте за їх відновленням не став звертатися, оскільки переніс інсульт, в результаті якого був обмежений у пересуванні та взагалі не міг спілкуватися.

На даний час фізичні властивості цієї особи також обмежені, він не може самостійно займатися цим питанням, тому Клієнт прохав адвоката посприяти у вирішенні даного питання.

Звернення до суду

З метою поновлення конституційних прав особи, адвокатом Ратушною Р.П. було направлено ряд адвокатських запитів до державних установ, з метою надання суду доказів постійного проживання цієї особи на території України у період набуття Україною незалежності. Після отримання всіх відповідей, адвокатом було складено заяву в порядку окремого провадження, про встановлення факту постійного проживання на території України та подано до суду.

Рішення суду

          За результатом наданих адвокатом доказів, судом постановлено рішення про задоволення заяви у повному обсязі. Рішення суду набрало законної сили та було пред’явлено до виконання в Державну Міграційну Службу України.

Особа в інтересах якої діяла адвокат Ратушна Р.П. найближчим часом отримає паспорт громадянина України та зможе реалізувати свої конституційні права.