Posted on

Клієнтка досягнувши віку 45 років та маючи необхідний стаж для виходу на пенсію за віком за Списком № 1, звернулася до адвоката Ратушної Р.П. Мета – отримання допомоги при написанні заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду України. А також подальшим супроводом її прав та інтересів на стадіях судового розгляду та на стадії виконання.

Адвокатом Ратушною Р.П. була складена заява встановленого зразка, яка подана через портал електронних послуг Пенсійного фонду України та направлена поштою. Після розгляду Пенсійним фондом України заяви Клієнта, було прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії за віком через недосягнення Клієнткою пенсійного віку.

Адвокатом було запропоновано Клієнту оскаржити рішення Пенсійного фонду України у судовому порядку, на що Клієнт надала свою згоду.

Обставини справи у суді

Адвокатом Ратушною Р.П. було складено позов до Пенсійного фонду України, в якому ставилися питання про визнання дій протиправними та про зобов’язання відповідача повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком за Списком № 1, призначити, нарахувати та виплати Клієнту пенсію з моменту звернення до органів Пенсійного фонду України з первинною заявою про призначення пенсії.

Справа розглядалася в порядку Кодексу адміністративного судочинства України, у спрощеному порядку без виклику до суду учасників справи.

Рішення суду

            Суд, з урахуванням наданих доказів адвоката та заперечень Пенсійного фонду України постановив рішення, яким позовні вимоги задовольнив частково. А саме визнав дії відповідача протиправними та зобов’язав Пенсійний фонду України повторно розглянути заяву Клієнта про призначення пенсії.

Стадія виконання судового рішення

            Після набрання рішенням суду законної сили, адвокатом були отриманні рішення суду та виконавчі листи по справі.

На підставі складеної адвокатом заяви про примусове виконання рішення суду, було відкрито виконавче провадження. За виконавчим листом, Пенсійним фондом України було повторно розглянута заява Клієнтки. Призначена пенсія та виплачена заборгованість по пенсії з вересня 2020 року.

Клієнт залишився задоволеним.