Posted on

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. за допомогою: призначення пенсії за Списком №2. Адвокатом та її помічниками було підготовлено необхідну заяву. У вказаній заяві послідовно та обгрунтовано викладені всі підстави для призначення пенсії за Списком №2. Однак, як завжди ПФУ відмовило у призначенні, посилаючись на “дивні речі”. Заздалегіть розуміючи, що Клієнт отримає відмову, було підготовлено позовну заяву.

Суть позовних вимог

Адвокат просила визнати протиправною відмову ПФУ; зобов’язати ПФУ включити певні періоди до страхового та пільгового стажу та призначити Клієнту пільгову пенсію.

Рішення суду

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування; їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі; в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України встановлено; що громадяни мають право на соціальний захист; що включає право на забезпечення їх у разі повної; часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника; безробіття з незалежних від них обставин; а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основним документом, який підтверджує стаж та характер роботи є трудова книжка; при цьому, у разі відсутності відомостей у ній; що визначають право на пенсію на пільгових умовах; для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств.

Системний аналіз наведених вище положень дає змогу дійти висновку;, що надання уточнюючої довідки підприємства; установи або організації;, з метою визначення права на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років; необхідне лише у двох випадках:; за відсутності трудової книжки як такої або необхідних записів у ній; які визначають право на пільгове пенсійне забезпечення

Судом не виявлено помилок, розбіжностей або неточностей у заповненні трудової книжки в вказаних періодах.

Висновки

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали; всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті; суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню. Судом не було зараховано період роботи протягом декількох місяців на території РФ.
При цьому судом було прийнято рішення, наслідком якого є призначення пенсії Клієнту. Звичайно клієнт задовлений прийнятим рішенням.