Клієнт звернулась за допомогою призначення пенсії за Списком №1. Адвокат Ратушна Р.П. підготовала заяву до ПФУ. С самого початку було зрозуміло, що Клієнту відмовлять в призначенні пенсії. Однак адвокат має у своїй праці позитивну практику по аналогічним відмовам. У будь-якому випадку призначення пенсії за Списком №1 повинно було відбутись за рішенням суду.
Дії адвоката
Після отримання відмови від ПФУ, було підготовлено адміністративний позов. Так, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком; незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах; на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, – за списком № 1 виробництв; робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України; і за результатами атестації робочих місць, зокрема; жінки – після досягнення 45 років; і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Однак ПФу посилаючись на редакцію статті, яка визнана неконституціною, відмовив Клієнту в призначенні пенсії.
Рішення суду
Згідно з пунктом 2 резолютивної частини вказаного рішення стаття 13; частина друга статті 14; пункти «б» – «г» статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року №1788-XII зі змінами; внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року №213-VIII; визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до п. 3 резолютивної частини вказаного рішення застосуванню підлягають стаття 13, частина друга статті 14; пункти «б» – «г» статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року №1788-XII в редакції до внесення змін Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII для осіб, які працювали до 1 квітня 2015 року на посадах; визначених у вказаних нормах, а саме: «На пільгових умовах мають право на пенсію за віком; незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці; – за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників; затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць; жінки – після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років; з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах».
Висновок
Клієнт, яка на момент звернення до відповідача із заявою про призначення пенсії, досягла віку 45 років, мала страховий стаж 43 роки 06 місяців 14 днів, в тому числі – стаж роботи за Списком №1 – 16 років 1 місяць 12 днів, тобто, мала право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
За таких обставин, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про відмову в призначенні пенсії згідно частини 2 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» Клієнту , про яке повідомлено у листі ПФУ, є протиправним. Таким чином, клієнт отримав саме те рішення, за яким звернувся до адвоката.