Posted on

До адвоката Ратушної Руслани Павлівни звернувся Клієнт за наданням правничої допомоги щодо  позбавлення батьківських прав батька її дитини.

Підставою для прийняття такого рішення Клієнтом слугувало  те, що батько дитини не здійснював своїх батьківських обов’язків з виховання дитини, матеріально її не утримував, не піклувався про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Відповідно до пунктів 15, 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 30.03.2007 р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених ст. 164 СК України. Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання;

  • не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення;
  • не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей;
  • не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі;
  • не виявляють інтересу до її внутрішнього світу;
  • не створюють умов для отримання нею освіти».        

Зібравши всі необхідні докази на підтвердження ухилення батька від  виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню та утриманню дитини, адвокатом Ратушною Русланою Павлівною подана до суду позовна заява про позбавлення батьківських прав.

Суд виніс рішення на користь Клієнта та задовольнив в повному обсязі позовні вимоги

Позбавлення батьківських прав за рішенням суду не позбавляє обов’язку батька матеріально утримувати дитину.

Отже не зважаючи на рішення суду щодо позбавлення батьківських прав, аліменти на утримання дитини батько зобов’язаний сплачувати.

Натомість жодних прав щодо дитини згідно з рішенням суду батько вже не буде мати.

Тому всі питання відносно виховання, лікування, виїзду за кордон, зміни місця проживання дитини, отримання будь-яких довідок, розгляд будь-яких питань у державних органах не потребують надання згоди на їх вирішення та взагалі думки батька, позбавленого батьківських прав нікого не цікавить.

Саме задля того, щоб мати можливість без зайвих, непотрібних перепонів виховувати свою улюблену дитину та діяти виключно в її інтересах, Клієнт і звернувся з питанням щодо позбавлення батька батьківських прав відносно її дитини

Позбавлення батьківських прав за рішенням суду відбулося. Клієнт залишений задоволеним наданою адвокатом Ратушною Русланою Павлівною правничою допомогою з вирішення в судовому порядку його проблеми.

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна завжди стає на захисті інтересів своїх Клієнтів у випадку порушення їх прав та законних інтересів.

Справедливість та законність понад усе!!!

Слава Збройним Силам України!!! Все буде Україна!!!