Posted on

Суть питання

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П. у зв’язку з отриманням акту про порушення правил споживання електричної енергії. В акті було зазначено, що споживач при користуванні електричною енергією здійснив самовільне підключення електропроводки до мережі, поза приладом обліку. Представниками оператора систем було надано рахунок розрахунок штрафу за порушення у розмірі 43284,00 грн. У рахунку вказано, що при несплаті заборгованості в 30-ти денний термін електропостачання квартири буде припинено.
Клієнт не пгодившись із складеним актом звернувся до адвоката.

Дії адвоката

Адвокат проаналізувавши надані документи знайшов порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії представниками з боку оператора систем. Адвокатом було вирішено звернутись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

З урахуванням норм чинного законодавства, вбачається, що після складання акту про порушення, повинно відбутись засідання комісії на якому буде складено протокол. Протоколом буде встановлюватись наявність чи відсутність порушення. Також, у випадку наявності такого порушення, надано розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, і розрахункові документи для її оплати.
Отже, адвокатом також було направлено лист до самого оператора систем, яким здійснено порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії. У листі зазначено, що споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення. Отже, було прийнято рішення про те, що клієнт має з’явитись на таке засідання. Вказаним листом клієнт виявив бажання, щоб засідання комісії відбулось за його участі.

Клієнту погрожували припиненням електропостачання, не зважаючи на існуючий та законодавчо закріплений порядок встановлення факту наявності чи відсутності порушення.

У заяві адвокат посилаючись на Правила роздрібного ринку електричної енергії вказала чисельні порушення скоєні представниками оператора систем. Також, було висловлено незгоду з розрахунком штрафу. Вказано та законодавчо обгрунтованно необхідність вжиття заходів та реагування на порушення законодавства з боку оператора систем.

Результат роботи адвоката

НКРЕКП надіслала клієнту лист в якому вказала, що матеріали по питанню клієнта були розглянуті та акт про порушення правил споживання електричної енергії анульовано.
Штраф анульовано – Клієнт задоволений.