Posted on

Клієнтка звернулась до адвоката Ратушної Р.П. за допомогою: пенсія за вислугу років. Клієнтка отримала відмову у ПФУ через нібито недостатність страховго стажу: замість 26,6 років – 25,6 років. ПФУ зазначив, що згідно чинного законодавства Клієнтка мала б право на пенсію при наявності 26,5 років стажу. Однак на момент звернення за пенсію її страховий стаж складав 25,6. А отже, пенсія за вислугу років не може бути призначена на момент звернення.

Дії адвоката

Проаналізувавши відмову ПФУ адвокат розпочала підготовку документів для звернення до суду з позовом. Відмова пенсійного фонду була незаконною та такою, що суперечить нормам законодавства.
ПІсля зібрання всіх документів було подано позовну заяву до адміністративного суду.

Рішення суду

Відповідно до ст.51 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991р. №1788-ХІІ (далі по тексту Закону №1788 ) пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян; зайнятих на роботах; виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Пунктом “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (в редакції до внесення змін Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII) було передбачено; що право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров`я; незалежно від віку, при наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років; що дає право на призначення даного виду пенсії.

На день звернення позивача до відповідача пунктом “е” статті 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” передбачено; що право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров`я; незалежно від віку, при наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років; що дає право на призначення даного виду пенсії.
Таким чином, з урахуванням вищенаведених обставин; суд доходить висновку про необґрунтованість відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області; яка викладена в листі від 02.10.2020р.за № 0400-0305-8/90406; у призначенні ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до п. «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням Рішення Конституційного Суду від 04.06.2019 року №2-р/2019.

Таким чином, права клієнта поновлені, йому призначено та нараховано пенсію за вислугу років.