Posted on

Клієнт звернувся до адвоката Ратушної Р.П., оскільки йому не була призначена пенсія за Списком №1. Звернувшись до Пенсійного фонду України, клієнт отримав відмову у призначені пенсії. Йому не була призначена пенсія за списком №1 у зв’язку з неврахуванням певних періодів роботи. Крім того, у відмові, не було зараховано службу у Радянській Армії до пільгового стажу.
Доказувати протиправність дій ПФУ є сенс лише у судовому порядку. З огляду на вказане адвокатом було підготовлено позов для подання його до суду. У зазначеному позові просили визнати протиправними дії щодо незарахування періодів роботи; часу проходження служби в армії. А також просили призначити пенсію з моменту звернення.

Рішення суду

Суудом позовну заяву було прийнято до розгляду. Позови по пенсійним справам зазвичай розглядаються в порядку письмовго провадження. Так, судом було відкрито провадження по справі та вирішено ровоити справу у порядку письмового провадження.

Відповідно до пункту «а» частини 1 статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991 року № 1788-XII з урахуванням Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень розділу I; пункту 2 розділу III „Прикінцеві положення” Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 2 березня 2015 року № 213-VIII визначено; що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком; незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах; на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці; – за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників; затверджуваним Кабінетом Міністрів України; і за результатами атестації робочих місць: чоловіки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років; з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Станом на час звернення з заявою про призначення пенсії; ОСОБА_1 досяг 50-річного віку; має загальний стаж не менше 20 років (більше 34 років) з них не менше 10 років (більше 11 років) на роботах за списком № 1; внаслідок чого позивачу має бути призначена пенсія на пільгових умовах.
Враховуючи зазначене, з метою забезпечення відновлення порушеного права позивача; суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі

Таким чином, суд погодився з доводами Позвача по справі, задовольнивши позовні вимоги у повному обсязі.