Posted on

Внутрішньо переміщені особи у сучасному світі стикаються зі значними труднощами, пов’язаними з отриманням різних видів соціальних пільг. Одним з найбільш складних питань є отримання пенсії по втраті годувальника. Адвокат Ратушна Руслана Павлівна допомогла клієнтці з цим питанням.

«Внутрішньо переміщена особа звернулася до мене зі скаргами на пенсійний фонд, який відмовив їй у переведенні з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника через її статус. При цьому орган державної влади відмовився приймати будь-які документи для такого переведення, тому що вони видані на тимчасово окупованій території України.»

Адвокат Ратушна Руслана Павлівна опрацювала законодавство України та судову практику, обґрунтувала складену позовну заяву з посиланням на норми законодавства, висновку Верхового суду та Європейського суду з прав людини. У процесі розгляду справи адвокат переконала суд у порушенні прав клієнти і довела протиправність дій пенсійного фонду щодо відмови у призначенні їй пенсії по втраті годувальника.

Відповідно до статей 9 та 10 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, позивач обрав пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Згідно з пунктом 3 статті 45 цього ж Закону, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяв.

Після обґрунтування своїх позицій та посилання на нормативні документи, адвокат Ратушна Руслана Павлівна представила позовну заяву до суду з метою визнання дій пенсійного фонду неправомірними та зобов’язання його перевести клієнтку з пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника.

У процесі судового розгляду справи було також використано знання і досвід у сфері права та процесуальних питань, щоб захистити інтереси своєї клієнтки.

В результаті розгляду справи суд з задоволенням прийняв позовну заяву та визнав дії пенсійного фонду щодо відмови у призначенні пенсії по втраті годувальника неправомірними.

Таким чином, завдяки правовій допомозі адвоката Ратушної Руслани Павлівни клієнтка змогла отримати справедливість та отримати необхідну пенсію по втраті годувальника.

Віримо в Перемогу на ЗСУ! Працюємо з надією на мир!