Posted on

Суть справи

До адвоката Ратушної Р.П. звернувся клієнт з проханням стягнути з підприємства моральну шкоду за ушкодження здоров’я. Клієнт працював на декількох підприємствах у шкідливих умовах, де відбулось ушкодження здоров’я, тепер йому необхідна моральна шкода. У зв’язку з цим, адвокатом було вирішено подавати позов до всіх підприємств у яких працював клієнт у шкідливих умовах.
За висновком МСЕК Клієнту встановлено третю групу інвалідності та 55 % втрати професійної працездатності.

Дії адвоката

Адвокатом було підготовлено та подано позовну заяву про відшкодування моральної шкоди. Позов обгрунтовано тим, що у зв`язку з професійними захворюваннями змінилися образ і якість життя клієнта. Він постійно відчуває біль у попереково-крижовому та шийному відділах хребта, підвищення АТ. Такий стан не дає йому можливості спокійно спати по ночам, займатись фізичною роботою, відчувати повний смак життя.

Рішення суду та результати розгляду

Згідно ст.4 Закону України «Про охорону праці» державна політика в галузі охорони праці базується, зокрема на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці; соціального захисту працівників, повного відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 27.01.2004, моральна шкода потерпілого від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання полягає, зокрема, у фізичному болю, фізичних та душевних стражданнях, яких він зазнає у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я. Ушкодження здоров`я, заподіяні потерпілому під час виконання трудових обов`язків, незалежно від ступеня втрати професійної працездатності спричиняють йому моральні та фізичні страждання.
Виходячи з норм ч.1 ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Згідно до ч.1 ст.1172 ЦК України, юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов`язків.
Відповідно до ч. 2 ст. 153 КЗпП України, забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на власника або уповноважений ним орган.

Рішенням суду стягнуто з підприємств на користь клієнта 105 000,00 грн. Клієнт повністю задоволений високопрофесійною роботою адвоката!