Posted on

Стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, є актуальною проблемою в Україні, включаючи місто Кривий Ріг. У зв’язку з цим, багато батьків звертаються за допомогою до Адвоката Ратушної Руслани Павлівни, щоб захистити свої права на отримання аліментів на утримання дитини.

Відповідно до статті 199 СКУ, батьки зобов’язані утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчання, до досягнення ними віку 23 років, якщо вони потребують матеріальної допомоги. При цьому розмір аліментів повинен враховувати вартість навчання, підручників, проїзду та проживання за місцем навчального закладу.

Якщо батьки не можуть домовитися щодо розміру аліментів, позов про їх стягнення може бути поданий до суду. У процесі розгляду справи суд враховує матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у платника інших дітей, дружини, чоловіка, батьків, витрати на рухоме і нерухоме майно, а також інші фактори, що можуть вплинути на розмір аліментів.

«Також важливим є те, що платник аліментів не може уникати своєї відповідальності, приховуючи свої доходи, майно чи іншу майнову користь. У такому випадку стягнення аліментів може бути здійснене шляхом встановлення факту отримання платником аліментів доходів, майна чи інших майнових прав, які можуть бути передані в розпорядження виконавця.»

Також слід зазначити, що питання щодо стягнення аліментів може бути вирішено шляхом укладення домовленості між батьками або через судовий порядок. У випадку укладення домовленості, вона повинна бути підписана обома батьками та засвідчена нотаріально. Якщо домовленість не була досягнута, або була досягнута, але не була виконана, то питання про стягнення аліментів може бути вирішено через суд. Отже, аліменти на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, є законними та необхідними виплатами, які несуть батьки. Якщо платник аліментів намагається уникнути своєї відповідальності, то стягнення може бути здійснене шляхом встановлення факту отримання доходів, майна чи інших майнових прав платником аліментів.

З Адвокатом Ратушною Русланою Павлівною Ви в надійних руках та знаєте свої права!